Gm. Telatyn: Radni chcą zlikwidować szkołę w Poturzynie

  • 18.02.2020, 15:03
  • wd
Gm. Telatyn: Radni chcą zlikwidować szkołę w Poturzynie Fot. pixabay.com
To się musiało tak skończyć i wszyscy mają tego świadomość. Nie protestują więc ani rodzice uczniów, ani nauczyciele. Radni gminy Telatyn zrobili pierwszy krok aby zamknąć Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w Poturzynie.

O tym, że szkoła ze względu na małą liczbę dzieci i wysokie koszty utrzymania zostanie zamknięta, mówiło się już od kilku lat. Decyzja odwlekła się w czasie, bo w 2014 r. szkołę przejęło od gminy Stowarzyszenie Przyjaciół Poturzyna im. Fryderyka Chopina i Tytusa Woyciechowskiego. "Wyrok" wisiał jednak powietrzu.

Po pięciu latach Stowarzyszenie złożyło wniosek do gminy o ponowne przejęcie szkoły. W ubiegłym roku gmina przejęła szkołę, ale nie zamierza kolejny rok szkolny prowadzić placówki. Jej koszty utrzymania rosną i obciążają budżet.

 

Coraz mniej dzieci

Do SP w Poturzynie uczęszcza obecnie 33 uczniów (kl. I – 4 uczniów, II – 4, III – 3, IV – 7, V – 0, VI – 4, VII – 4, VIII – 7), w oddziale przedszkolnym jest 10 dzieci w wieku od 3-6 lat. Pracuje tam 14 nauczycieli. W tym 6 na pełny etat.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe