Gm. Hrubieszów: Kryształowy jubileusz Polan

  • 21.02.2020, 07:00
  • par
Gm. Hrubieszów: Kryształowy jubileusz Polan "Polanie" współpracują z instruktorem Wiesławem Majewskim (w pierwszym rzędzie) już od ponad 10 lat.
Zespół Polanie z podhrubieszowskiej Wolicy śpiewa od 15 lat. W ubiegłym tygodniu świętował ten jubileusz.

Zespół Polanie utworzono w grudniu 2004 r. Wówczas liczył 12 członków. Kierownikiem zespołu została Danuta Hojda. Do tej pory pełni tę funkcję. Pierwszym instruktorem muzycznym Polan był Kazimierz Maciuk zatrudniony przez Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach. W 2009 r. instruktorem muzycznym współpracującym z Polanami został Wiesław Majewski, pełni tę funkcję do tej pory. 

Obecnie w sześcioosobowym zespole śpiewają: Danuta Hojda (kierownik), Teresa SztojkoAnna Malinowska, Czesława Hojda, Danuta Pukos i Kazimierz Szewczuk. W repertuarze Polan są piosenki ludowe, biesiadne, religijne i patriotyczne. W międzyczasie zespół z Wolicy dołączył do repertuaru również scenki teatralne, przede wszystkim o kabaretowym charakterze, a także inscenizacje związane z prezentacją dawnych lokalnych obrzędów. Polanie uczestniczyli w niemal wszystkich imprezach wiejskich oraz w większości gminnych, a także  w niektórych ważniejszych w całym regionie. Zespół z Wolicy zdobył wiele nagród i wyróżnień na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach w całym regionie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe