Horodło wybierze radnego

  • 22.02.2020, 08:00
  • par
Horodło wybierze radnego Fot. mswia.gov.pl
26 kwietnia w Horodle odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Miejsce w gminnym samorządzie zwolniło się po byłym wiceprzewodniczącym Arnoldzie Bogowskim. Jego mandat wygasł 8 stycznia, w dniu uprawomocnienia się wyroku za popełnione przez niego przestępstwo umyślne.

O incydentach z udziałem byłego wiceprzewodniczącego Rady Gminy Horodło wielokrotnie pisaliśmy w "Kronice Tygodnia". Kilka lat temu policja przyłapała go na jeździe autem na dwóch gazach. Wtedy ustąpił ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Horodle, a komisja dyscyplinarna dla nauczycieli ukarała go naganą z ostrzeżeniem.

Z tamtej lekcji radny niewiele skorzystał. W ubiegłym roku po pijanemu samochodem doprowadził do kolizji, a potem zaproponował policjantom 2 tys. zł łapówki. Uszkodził wtedy 2 samochody i znak drogowy. Był pijany, miał 2 promile alkoholu. Właśnie w tej drugiej sprawie pod koniec ubiegłego roku zapadł wyrok skazujący radnego za popełnione przestępstwo umyślne. 8 stycznia wyrok ten uprawomocnił się, a pod koniec stycznia komisarz wyborczy wydał obwieszczenie stwierdzające wygaśniecie jego mandatu radnego gminy Horodło.

Termin wyborów uzupełniających w Okręgu nr 1 w Horodle wyznaczono na 26 kwietnia. Do północy 23 marca można zgłaszać kandydatów. Kampania wyborcza potrwa do 24 kwietnia, a a 26 kwietnia w godz. 7-21 wyborcy pójdą do urn.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 23.02.2020, 17:07
Ciekawe co tak wykończyło chłopa...
Olo
Olo 22.02.2020, 09:12
A co z Józefem K.,w październiku był wyrok i do dzisiaj cisza. Wszystko się rozmyło?

Pozostałe