Debiut Roku: Gabinet Hiperbaryczny

  • 19.02.2020, 05:09
  • wd
Debiut Roku: Gabinet Hiperbaryczny
To pierwszy i jedyny gabinet hiperbaryczny na Zamojszczyźnie. Działa od listopada 2019 r. w Centrum Zdrowia Puls przy al. Jana Pawła II w Zamościu.

Prywatny gabinet tlenoterapii hiperbarycznej powstał z inicjatywy Mikołaja Barana i Joanny Kaznowskiej, a pomysł na działalność był odpowiedzią na zapotrzebowanie zamojskiego rynku na takie usługi lecznicze.

 – Tlen jest lekiem na różne dolegliwości. Był czas, gdy korzystałam z serii zabiegów tlenoterapii. Jeździłam do Lublina, bo tam znajdował się najbliższy gabinet. To są meczące, czasochłonne i kosztowne wyjazdy. Spotykałam tam też pacjentów z naszej okolicy, którzy grupowali się i wspólnie jeździli do gabinetu, żeby było ekonomiczniej. Pomyślałam wtedy, że gabinet hiperbaryczny w Zamościu jest bardzo potrzebny – mówi Joanna Kaznowska, pełnomocnik firmy.  Potrzebę potwierdza chociażby fakt, że w tej chwili wolne terminy na tlenoterapię zaczynają się w kwietniu. Właściciele mają w planach zakup drugiej komory.

Otwarcie Gabinetu Hiperbarycznego w Centrum Zdrowia  Puls w Zamościu pokonało nie tylko problem odległości. W Zamościu ceny są niższe od tych w Lublinie (1 zabieg 130 zł, zabiegi w seriach są tańsze). Gabinet wyróżnia też to, że posiada nowoczesną, wysokiej klasy komorę hiperbaryczną miękką OMNIOXY DUO, która swoją premierę miała na targach rehabilitacyjnych w Łodzi w październik 2019 r.

  – W twardych komorach hiperbarycznych jest mało przestrzeni. A na przykład dzieci autystyczne nie są w stanie wytrzymać nieruchomo sesji. W naszej komorze miękkiej mogą przebywać z rodzicem, mogą zabrać zabawkę, książkę czy telefon. Komora ma 2,2 metra  długości i 95 cm wysokości. Jest w niej 7 okienek, więc nawet osoby z klaustrofobią mogą skorzystać z zabiegów – tłumaczy Joanna Kaznowska.

 Czym jest tlenoterapia? Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej są skutecznym sposobem wspomagającym walkę z chorobami ogólnoustrojowymi, skóry, układu nerwowego (depresja, ADHD, autyzm, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stany po udarze mózgu), dolegliwościami bólowymi, chorób układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie tętnicze). Zalecane są przez lekarzy w celu przyspieszenia regeneracji tkanek po zabiegach medycyny estetycznej i zabiegach chirurgicznych, a także wspomaganiu leczenia nadwagi i niepłodności. Sesje trwają od 60 do 90 minut. Zabieg jest bezpieczny, dlatego mogą z niego korzystać już małe dzieci.

 Gabinet Hiperbaryczny w Zamościu to udany debiut roku, który zdecydowaliśmy poddać głosowaniu czytelników w plebiscycie Perły Biznesu 2020.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 20.02.2020, 12:33
Na pewno spróbuję.
Abba
Abba 19.02.2020, 13:17
Super sprawa!

Pozostałe