Zamość: Mnóstwo małych gości na dniu otwartym w SP nr 6 (ZDJĘCIA)

  • 17.02.2020, 16:50
  • Weronika Barbara Kołtun
Zamość: Mnóstwo małych gości na dniu otwartym w SP nr 6 (ZDJĘCIA) Fot. Aleksander Pańczyk
To był bardzo wesoły dzień. W sobotę, 15 lutego Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu przyjęła bardzo wielu, bardzo ważnych, choć małych gości. Placówkę odwiedziły dzieci, które być może od września rozpoczną naukę na Orlej 5.

Na powitanie każdy przybyły przedszkolak otrzymywał upominek i paszport, w którym w trakcie zwiedzania szkoły zdobywał kolejne literki w nagrodę za wykonane zadania. Nasi mali goście mogli zwiedzić szkołę, wziąć udział w wielu warsztatach, które rozwijały ich wyobraźnię, kulturę fizyczną oraz pozwalały w przyjazny sposób zdobyć nową wiedzę.

Rodzice na spotkaniu zapoznali się z dyrekcją i nauczycielami. Wszyscy otrzymali folder z najważniejszymi osiągnięciami, ofertą zajęć i organizacją szkoły. Przybyłym gościom pokazaliśmy jak pracujemy i współpracujemy w procesie nauczania i wychowywania naszych uczniów.

Stworzyliśmy laboratorium małego odkrywcy, w którym dzieci miały okazje przeprowadzić rozmaite eksperymenty. Zabawy z fizyką, magiczna chemia i warsztat przyrodnika okazały się dla przedszkolaków niezwykle ciekawymi i emocjonującymi lekcjami. Podczas tych zajęć wspólnie z nauczycielami i rodzicami rozwiązywały zagadki przyrodnicze, przeprowadzały różne eksperymenty i doświadczenia, np. jak powstaje iskra i światło białe. Dzieci poznały też stany skupienia wody i przeprowadzały obserwacje mikroskopowe organizmów.

Aby otworzyć przed naszymi gośćmi fantastyczny świat bajek, uczniowie klasy trzeciej przygotowali dla nich prezentację i konkurs na zgadywanie postaci bajkowych.

Warsztaty plastyczne w świetlicy szkolnej, w trakcie których liczyła się sprawność manualna, cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy mógł spróbować swych sił przy ozdabianiu masek i robieniu różnych form przestrzennych z kolorowych papierów. Po skończonej pracy dzieci podziwiały efekty swojej pracy, a każdy przedszkolak zabrał wykonaną przez siebie maskę, kotka i kogucika na pamiątkę. 

Aby rozruszać odrobinę szare komórki, zorganizowaliśmy też dla najmłodszych warsztaty języka angielskiego, które w przyjazny sposób prezentowały naukę tego przedmiotu.

Lekcje programowania i robotyki pomogły odkryć talenty i zdobyć kolejne umiejętności przedszkolaków jednocześnie bawiąc i ucząc.

Wychowanie fizyczne jest dla nas bardzo ważne. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szereg zabaw i aktywności, które dawały naszym gościom okazję do ruchu. Na sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali tor przeszkód sprawdzający kondycję, zwinność i sprawność uczestników.

W dwóch salach odbywały się zajęcia z tablicą interaktywną, gdzie dzieci sprawdzały nabyte w przedszkolu umiejętności czytania i liczenia.

W trakcie wycieczki po szkole mali goście wraz rodzicami zostali zaproszeni do kawiarenki na słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że wizyta przedszkolaków w naszej placówce była emocjonującym i pełnym cennych doświadczeń przeżyciem, a główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców. Staraliśmy się ze wszystkich sił pokazać to, z czego jesteśmy dumni. Praca z dziećmi jest dla nas nieustanną przygodą i wyzwaniem. Chcemy, aby kolejne pokolenia mogły wraz z nami przeżywać najważniejsze chwile swojego życia.  Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki.

Głęboko liczymy na to, że z wieloma przedszkolakami i ich rodzicami spotkamy się wszyscy się w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Weronika Barbara Kołtun

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe