Jest problem. Wietrzenie to za mało

  • 18.02.2020, 05:40
  • Agnieszka Piela
Jest problem. Wietrzenie to za mało Ten pył, który wydobywa się z kratki mamy w oczach, uszach, pościeli i ubraniach, osadza się na meblach – skarży się pan Marian.
Niemiłe zapachy i pył wydobywają się z kratki wentylacyjnej w mieszkaniu. Skąd ten problem?

W jednym z bloków na osiedlu Energetyk mieszka małżeństwo K. Od trzech miesięcy z kratki wentylacyjnej w ich kuchni wydobywają się niemiłe zapachy i dziwny pył. – Mamy go w oczach, uszach, pościeli i ubraniach, osadza się na meblach – skarży się pan Marian, właściciel mieszkania, inwalida bez jednego płuca.

Kłopoty zaczęły się zaraz po kontroli gazowo-kominowej. Jesienią mieszkanie państwa K. wizytowali kominiarz i gazownik. Sprawdzali przewody wentylacyjne.

 – Wszystko było w porządku. Podpisałem protokół. Następnego dnia nad ranem poczułem zimno w mieszkaniu. Z kratki wyciągowej w kuchni wiało zimne powietrze. Na dodatek ten piasek, pył, nie wiadomo co – irytuje się pan Marian.

Jak "zagorzałe koty"

Pan Marian napisał pismo do Stanisława Gila, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Energetyk".

 – Przyszła komisja ze spółdzielni, potem kominiarz. Miał przy sobie wiatraczek. Sprawdził i powiedział, że nie ma ciągu, dlatego nalatują smrody z komina i ten piasek. Jego zdaniem ten wyziew jest połączony z trzecim piętrem. Poszedł tam, ale nikogo nie zastał. Powiedział, że więcej nie może nic zrobić. Trzeba rozszczelnić okna. Napisał w protokole, że trzeba w nich zamontować wywietrzniki. Nasze okna się rozszczelniają, więc to działa. Ale muszą być otwarte non stop – tłumaczy pan Marian.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe