Krynice: W szkole będzie cieplej. Wyremontują budynek

  • 17.02.2020, 08:25
  • ak
Krynice: W szkole będzie cieplej. Wyremontują budynek Fot. UG Krynice Umowę na realizację tej inwestycji podpisali wójt Gminy Krynice Jacek Wiśniewski i skarbnik Sylwia Pitura oraz wykonawca robót Adam Strumidło, którym towarzyszyli dyrektor Szkoły Podstawowej w Krynicach Agata Baj i wicedyrektor Wacław Matwiej.
Firma z Płoskiego zajmie się termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Krynicach. Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana w czwartek, 13 lutego.

To duże i kosztowne zadanie. Pójdzie na nie prawie 1,7 mln zł, ale zdecydowaną większość (85 proc.) kosztów pokryje dotacja, jaką samorząd uzyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

W ramach inwestycji zostaną docieplone ściany zewnętrzne, wykonana będzie też nowa elewacja. Powstanie też kotłownia gazowa, w miejsce starej, węglowej. Zaplanowano ponadto wymianę okien, drzwi, instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i oświetlenia na energooszczędne. Na szkole zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne.

Całość ma być gotowa najpóźniej do połowy września.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znajomy z  Tyszowiec i Krynic
Znajomy z Tyszowiec i Krynic 17.02.2020, 17:53
Wasza władza jest zaradna ,w Tyszowcach to tylko buble PUK odwala a efekt marny .Dobry przykład tak Wójcie trzymaj a sukces pierwsza klasa . Zapraszamy na wizję lokalną do Tyszowiec aby inni nie brali takiego wykonawcy dziada i tandeciarza .

Pozostałe