Gm. Susiec: Do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku z biletami

  • 17.02.2020, 07:00
  • ak
Gm. Susiec: Do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku z biletami Fot. Muzeum Pożarnictwa Oseredek/facebook.com
Dotychczas zwiedzanie było darmowe. Od 1 marca to się zmieni i za wstęp do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku trzeba będzie uiszczać opłaty.

Ceny biletów nie są wysokie. Dorośli za wejściówkę zapłacą 5 złotych, a dzieci powyżej 7 lat, także młodzież, emeryci, renciści – 3 zł. Dniem darmowego wstępu do muzeum dla wszystkich będzie środa.

Muzeum w Oseredku powstało w październiku 2014 roku. Zgromadzono liczne zbiory motopomp i sikawek, samochody pożarnicze, umundurowanie i uzbrojenie osobiste oraz dokumenty i archiwalne fotografie.

W przewodnikach można wyczytać, że historia Muzeum Pożarnictwa w Oseredku to historia st. ogniomistrza w stanie spoczynku, Jana Łasochy, wieloletniego Komendanta Gminnego Związku OSP w Suścu. To dzięki jego wielkiej pasji udało się stworzyć niepowtarzalny w skali regionu obiekt.

Więcej o nowych opłatach w muzeum w załączniku poniżej.

ak

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe