Zamość: Dobrze znają królową nauk

  • 17.02.2020, 05:44
  • ak
Zamość: Dobrze znają królową nauk Fot. Organizatorzy
Emil Łasocha, uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu był najlepszy w konkursie matematycznym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im Jana Zamoyskiego i Uczelnią Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W kategorii podstawówek wygrał Michał Jacek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu.

W I etapie rywalizacji dla uczniów szkół średnich wzięło udział 335 młodych matematyków. Do finału, który odbył się w czwartek, 13 lutego  przeszło 32. uczniów szkół ponadpodstawowych, zaś w ścisłym finale potyczek z „królową nauk” spotkało się 32 uczestników. 

CZYTAJ TAKŻE: EMIL ŁASOCHA NAJLEPSZY W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

Z niełatwymi zadaniami najlepiej poradził sobie Emil Łasocha, który w nagrodę otrzymał smartfon. Drugie miejsce i dysk zewnętrzny zdobył Mateusz Tkaczyk, także ze Społeczniaka, a trzecie Patryk Greszta z III LO w Zamościu, w nagrodę otrzymując powerbank. Kolejne miejsca w finałowej dziesiątce zajęli: Piotr Łukasiewicz (I SLO w Zamościu), Paweł Oleszek (III LO w Zamościu), Jakub Borek (III LO w Zamościu), Dawid Szewczak (I SLO w Zamościu), Krzysztof Madej (I LO w Zamościu), Iwona Flis (ZS nr 3 w Hrubieszowie) i Damian Krzywonos (ZSP nr 3 w Zamościu).

CZYTAJ TAKŻE: MATEMATYCY Z I LO LAUREATAMI KONKURSU NA POLITECHNICE

Tego samego dnia rywalizowali również uczniowie szkół podstawowych. Najlepszym był Michał Jacek (SP nr 4 w Zamościu), a miejsca za nim zajęli: Damian Dąbrowski (SP nr 2 w Zamościu) i Diana Smorga (SP nr 5 w Krasnymstawie), a także: Maciej Rząd (SP nr 1 w Hrubieszowie),  Alicja Pieczykolan (SP nr 1 w Biłgoraju), Szymon Nowaczewski (Zespół Szkół w Grabowcu),  Karolina Słotwińska (ZSw Kalinowicach), Natalia Dziedzic (SP nr 5 w Krasnymstawie), Tomasz Zając (SP nr 1 w Hrubieszowie) i Kaja Wawrzusiszyn (SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim).

CZYTAJ TAKŻE: KONKURS MATEMATYCZNY PWSZ 2019. WYNIKI

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe