Zostań swoim szefem. PUP rozdaje pieniądze

  • 14.02.2020, 14:27
  • ak
Zostań swoim szefem. PUP rozdaje pieniądze Fot. pixabay.com
Można wziąć ponad 20 tysięcy złotych i rozkręcić własny biznes. Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju do 27 lutego czeka na wnioski bezrobotnych, którzy chcieliby uzyskać dotację na założenie własnej działalności gospodarczej.

Szanse na wsparcie ma 6 osób młodych, do 30 roku życia. Przewidziano dla nich zastrzyk finansowy w wysokości 22 tys. zł. Z innego programu, ale dotację tej samej wysokości otrzyma 19 bezrobotnych, którzy mają od 18 do 29 lat. W tym przypadku szczególnie będą premiowane osoby z niskimi kwalifikacjami, z niepełnosprawnościami oraz długotrwale bezrobotne.

Nieco starsi również mogą się ubiegać o dotację. Pieniądze dla nich pochodzą z unijnego projektu AKTYWNOŚĆ I PRACA VI. Wsparcie finansowe przewidziano w tym przypadku dla 11 osób powyżej 30 roku życia, które dodatkowo spełniają choć jedno kryterium: są kobietami, ludźmi długotrwale bezrobotnymi, mają więcej niż 50 lat lub są niepełnosprawni.

Nabór dokumentów w każdym z tych przypadków rozpoczął się w piątek, 14 lutego i potrwa do czwartku, 27 lutego.

Więcej informacji na stronie internetowej PUP Biłgoraj.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hahahhaha
Hahahhaha 17.02.2020, 17:16
Z dostawaniem dotacji z PUP jest jak z wzięciem telefonu na abonament za 1zl. Najpierw zachwyt, że dają i "wielkie możliwości", a potem trzeba płacić, nie uda się, zostaną długi.
były  dziennikarz
były dziennikarz 15.02.2020, 16:38
Niech urzędasy założą firmę i pokarzą jak jest miło żyć na własny rachunek na zadupiu .Znam reali i dziennikarzy jak jest tu z ta pracą . Szkoda kasy i pisania bzdet .

Pozostałe