Szwedzi ruszą na Zamość. Musisz to zobaczyć

  • 16.02.2020, 12:19
  • red.
Szwedzi ruszą na Zamość. Musisz to zobaczyć
Gratka dla pasjonatów dawnych czasów i rekonstrukcji historycznych. W sobotę (29 lutego) w Zamościu odbędzie się plenerowe widowisko zatytułowane "Szwedzi pod Zamościem - zimowa potyczka o twierdzę". Odbędzie się w parku miejskim. Początek o godz. 13.30.

Wojska szwedzkie feldmarszałka Douglasa stanęły pod Zamościem 25 lutego 1656 r. Po paru dniach dołączył do nich sam król Karol X Gustaw. Rozpoczął się intensywny ostrzał murów, ale z uwagi na brak ciężkich dział nie przyniósł spodziewanych rezultatów i Szwedzi musieli 1 marca zwinąć oblężenie.

W rocznicę tych wydarzeń Towarzystwo Szabli i Miecza oraz Kompania Familii Żaboklickich vel Stowarzyszenie Turystyka z Pasją zapraszają na trening bojowy zarówno Rycerstwo jak i Widzów, którzy będą chcieli zobaczyć, czy znów Zamość pozostanie twierdzą niezdobytą.

Widowisko potrwa ok. 3 godzin.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 24.02.2020, 15:45
to będzie wydarzenie cykliczne? co 4 lata dnia 29 lutego?
wow
wow 24.02.2020, 15:44
trzy godziny będą się rzucac sniezkami?

Pozostałe