Zamość: Skąd pochodzą Twoi przodkowie?

  • 15.02.2020, 08:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Skąd pochodzą Twoi przodkowie? Fot. Organizatorzy
Uniwersytet Łódzki - Pracownia Biobank oraz Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu w ramach projektu naukowo-badawczego "Małe ojczyzny" zorganizowali wykład pt. "Skąd pochodzą Twoi przodkowie?".

Spotkanie przeprowadzili pracownicy Biobanku Uniwersytetu Łódzkiego: mgr Marcin Słomka, mgr Illia Shrubkovskyi, dr Justyna Jarczak, dr Dominik Strapagiel - kierownik Pracowni Biobank Uniwersytetu Łódzkiego.

Opowiedzieli o realizowanym projekcie a także o innych projektach naukowych w Pracowani Biobanku na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto podzielili się wiedzą na temat biobankowania materiału biologicznego, w jakim celu jest gromadzony i przechowywany i jakie to ma znaczenie dla społeczeństwa, dla naszej przyszłości.

Prowadzący zaprezentowali tajniki pracy w laboratorium genetycznym, zapoznali z całą ścieżką od pojedynczej próbki poprzez wiele kroków procedur laboratoryjnych aż po uzyskanie wyniku.

Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży bursy oraz licznie przybyłych gości z zewnątrz.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 15.02.2020, 16:50
Moi przodkowie przybyli na ziemię z drzewa. Prosto między małpy

Pozostałe