Zamość: Beethoven i wiele, wiele więcej

  • 16.02.2020, 06:03
  • Materiał nadesłany
Zamość: Beethoven i wiele, wiele więcej
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na drugi w tym miesiącu koncert symfoniczny. Już 21 lutego Namysłowiacy pod batutą Rafała Kłoczko zaprezentują I Symfonię Ludwiga van Beethovena oraz twórczość wybitnych kompozytorów.

Zamojską Orkiestrę tym razem poprowadzi Rafał Kłoczko. To dyrygent, który kształcił się na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w Krakowie oraz na Universität für Musik w Wiedniu. Współpracuje z czołowymi dyrygentami w kraju i zza granicy, w tym z Bassemem Akiki i Łukaszem Borowiczem (Halka w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej).

W pierwszej części koncertu Namysłowiacy pod batutą Rafała Kłoczko zaprezentują twórczość Piotra Czajkowskiego, Giacomo Pucciniego, Michaiła Glinki, Siergieja Rachmaninowa, Reinholda Glièra i Charlesa Gounoda.

W sali koncertowej Orkiestry zabrzmi m..in. Taniec Rosyjskich Marynarzy Reinholda Glièra, walc Śpiąca Królewna Piotra Czajkowskiego czy uwertura Rusłan i Ludmiła Michaiła Glinki.

W repertuarze drugiej części koncertu znajdzie się I Symfonia Ludwiga van Beethovena. W ten sposób zamojska Orkiestra włączy się w międzynarodowe obchody 250. rocznicy urodzin Mistrza.

Koncert odbędzie się w piątek, 21 lutego o godz. 19:00 w Sali koncertowej Orkiestry, ul. Partyzantów 2.

Bilety na koncert „I Symfonia Beethovena i Symfoniczne Niespodzianki” w cenie 40/30 zł można nabyć w biurze Orkiestry oraz za pośrednictwem strony na: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/548/.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe