Hrubieszów: Sukces uczennicy Staszica. Jest wśród najlepszych młodych tłumaczy w Polsce

  • 14.02.2020, 11:00
  • ak
Hrubieszów: Sukces uczennicy Staszica. Jest wśród najlepszych młodych tłumaczy w Polsce
Konkurencja była bardzo silna, a ona znalazła się w gronie najlepszych. Magdalena Bojarczuk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica została laureatką Międzynarodowego Konkursu Translatorskiego "Juvenes Translatores".

To była już 13. edycja międzynarodowych zmagań, do których przystąpiła młodzież z 28 krajów Europy. W Polsce do konkursu przystąpiło przeszło 250 uczniów z ponad 50 szkół średnich. Spośród nich jury wyłoniło 12 najlepszych. W tym gronie znalazła się licealistka z Hrubieszowa – Magdalena Bojarczuk.

W marcu uczennica weźmie udział  w uroczystej inauguracji konkursu, która odbędzie się w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

"Magdzie gratulujemy niebywałych zdolności językowych, wytrwałości i uporu w dążeniu do celu oraz niezwykłej pracowitości. Życzymy kolejnych sukcesów!" – napisano na facebookowym profilu hrubieszowskiego Staszica.

Konkurs  "Juvenes Translatores" został zorganizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dorota
Dorota 15.02.2020, 09:56
Gratulacje miło słyszeć że z Hrubieszowa

Pozostałe