Zamość: Spisali się po angielsku. Wyniki dyktanda

  • 14.02.2020, 10:08
  • ak
Zamość: Spisali się po angielsku. Wyniki dyktanda Fot. UP Zamość
Jakub Zub, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu był najlepszy spośród wszystkich finalistów IV Dyktanda w Języku Angielskim. Konkurs zorganizowała Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Do ostatniego etapu, który odbył się w poniedziałek, 10 lutego zakwalifikowało się 28 najlepszych uczniów szkół średnich spośród 348, którzy przystąpili do eliminacji. Tekst, jaki przyszło im ze słuchu napisać nie był łatwy, a poziom uczestników bardzo miło zaskoczył organizatorów. Był naprawdę wysoki.

Najlepiej z konkursowym zadaniem poradził sobie uczeń "starego" zamojskiego ogólniaka Jakub Zub. W nagrodę otrzymał smartfon. Na drugim miejscu znalazła się Dominika Adamowicz, uczennica LO im. ONZ w Biłgoraju (otrzymała dysk zewnętrzny), a na trzecim – Filip Kitka z I LO Zamość (powerbank).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto: Bartłomiej Waliłko (I LO im. ONZ w Biłgoraju), Maria Jadczyszyn z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, Kacper Woś z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim,  Adam Sobczuk (I LO Zamość), Wiktoria Ostrowska (ZSBiO w Biłgoraju), Kacper Kudach (I LO im. ONZ w Biłgoraju) oraz Krystian Puźniak (ZSP nr 1 w Zamościu).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe