Zamość: Czujne kobiety nie dały się nabrać

  • 13.02.2020, 14:16
  • ak
Zamość: Czujne kobiety nie dały się nabrać
Brawa należą się mieszkankom Zamościa, które nie dały się nabrać na opowieści o akcjach CBŚP i przez to uratowały swoje oszczędności.

Oszust uaktywnił się w środę (12 lutego) wczesnym popołudniem. Telefonował do trzech zamościanek. Każdej próbował "wcisnąć" tę samą bajeczkę. Mówił, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji. Zdradził, że jakaś grupa przestępcza weszła w posiadanie danych osobowych jego rozmówczyń. Dzięki temu hakerzy mieli namierzyć konta kobiet i próbować pobrać z nich pieniądze. Zapewniał, że wie, jak ratować oszczędności.

CZYTAJ TAKŻE: UWIERZYŁ "POLICJANTOWI". PRZELAŁ NA JEGO KONTO 35 TYS. ZŁ

Na szczęście mieszkanki Zamościa nie dały się nabrać, podejrzewając, że mają do czynienia z oszustem. Nikomu niczego nie przekazały, a o dziwnych telefonach poinformowały prawdziwą policję.

Tak właśnie należy postępować w podobnych sytuacjach.

– Jeśli otrzymamy telefon od rzekomego funkcjonariusza policji lub CBŚP z informacją na temat prowadzonych działań, czy też zagrożeniu dla zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności i konieczności dokonania przelewów na wskazane przez rozmówcę konto - zachowajmy spokój. Pamiętajmy, iż funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach należy powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emerytka
Emerytka 14.02.2020, 19:37
Ci emeryci daja sie na rac co ogladaja glupie serial ????
Mario79
Mario79 14.02.2020, 05:16
Jeszcze brakowało żeby dały kasę.trąbi się wszędzie już od dawna o tym żeby nikomu nie dawać kasy w końcu coś poskutkowało .Myślę że te Panie powinny sobie wyjechać gdzieś na weekend do spa w ramach nagrody nawet za swoje pieniądze

Pozostałe