Biłgoraj: Nagrody burmistrza dla ludzi kultury, sportu i społeczników

  • 13.02.2020, 12:20
  • ak
Biłgoraj: Nagrody burmistrza dla ludzi kultury, sportu i społeczników Fot. E. Rafał/UM Biłgoraj
Ponad 50 tys. złotych poszło z budżetu Biłgoraja dla najlepszych sportowców, działaczy i trenerów, ale także ludzi kultury i osób zaangażowanych w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Nagrody wręczono w weekend podczas uroczystego podsumowania roku 2019.

Wydarzenie zorganizowano w Biłgorajskim Centrum Kultury. 

Na nagrody dla ludzi kultury burmistrz przeznaczył 12 tys zł. Wyróżnieni zostali: Daria Podpora, Diana Kotułą i Jakub Niż, obiecujący młodzi wokaliści, Joanna Pacyk , tancerka i wokalistka, Anna Dzido, Dariusz Oleszczak i Dominik Krasa, tancerze, Anna Karolczak, Iwona Pawlos i Edmund Cholewiński, zaangażowani w działalność Grupy Folklorystycznej „Pokolenia", Wiktoria Klechowa i Jacek Żybura, literaci, Piotr Flor, regionalista, Andrzej Kobielski i Sławomir Pluta, aktorzy wolontariusze, Jan Róg, trener chóru, Anna Iskra, animatorka kultury i choreograf.

Burmistrz docenił również społeczników, na nagrody dla nich przeznaczając przeszło 8 tys. zł. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Elżbieta Łukasik, liderka „Szlachetnej Paczki”,
Halina Kręt, pielęgniarka wolontariuszka, Maria Sołtys i Aleksandra Ardylewska, liderki imprez charytatywnych, Ewa Rzeźnik, inicjatorka kalendarza „Portret bez barier”, Małgorzata Wróbel, założycielka Biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek, Dariusz Łukasik, przedsiębiorca wspomagający potrzebujące rodziny, Piotr Swacha, inicjator akcji Biłgoraj ECO Chellange, Sławomir Kiszka, wolontariusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj łapę”, a także to stowarzyszenie oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Biłgoraju.

Na wniosek klubów działających w mieście Komisja Sportu i Rada Sportu zdecydowały się wyróżnić również biłgorajskich sportowców (9 seniorów i 10 juniorów), trenerów (5) i działaczy (11). Przyznano im nagrody w wysokości od 800 do nawet 3 tys. zł. Pełna lista w załączniku poniżej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe