Dołhobyczów: Celnicy przejęli 95 "markowych" zegarków

  • 13.02.2020, 10:03
  • ak
Dołhobyczów: Celnicy przejęli 95 "markowych" zegarków Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Do złudzenia przypominały autentyki, ale nie miały metek, opakowań ani tym bardziej certyfikatów autentyczności. Stąd niemal pewność służby celnej, że zegarki, z którymi do Polski jechała 34-letnia Ukrainka, były podrabiane.

Kobieta przekraczała granicę w Dołhobyczowie w niedzielę, 9 lutego. Podczas odprawy w jej bagażu, a także pod odzieżą wierzchnią podróżnej celnicy znaleźli 95 zegarków opatrzonych logo światowych marek. 

CZYTAJ TAKŻE: A TAKIE ŁADNE, JAK PRAWDZIWE. POLICJA PRZEJĘŁA PODRÓBKI

Ukrainka zapewniała, że towar nie należy do niej. Podobno jakaś nieznana jej osoba przekazała zegarki i poprosiła o wwiezienie do Polski. 34-latka miała za tę przysługę dostać 100 dolarów amerykańskich.

CZYTAJ TAKŻE: UKRAINIEC WIÓZŁ DO POLSKI PODRÓBKI DOLARÓW

Celnicy całą kolekcję skonfiskowali. Przeciwko cudzoziemce wszczęto postępowanie. Na poczet grożącej kary kobieta wpłaciła 5 tys. zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe