Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy

  • 11.02.2020, 11:42
  • ak
Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy Fot. KM PSP Zamość
Mnóstwo połamanych drzew, kilka zerwanych dachów - to skutki silnych wiatrów, które przechodziły w poniedziałek (10 lutego) nad powiatem zamojskim. Na szczęście nie było u nas tak groźnie, jak w innych rejonach Polski, ale i nasi strażacy mieli co robić.

Strażacy z Zamościa pracowali od rana do wieczora. Wezwano ich do 12 interwencji. Głównie musieli zajmować się usuwaniem połamanych drzew i konarów, uszkodzonych dachów budynków.

– Do dość nietypowego zdarzenia doszło na trasie kolejowej Zawada- Siedliska. Spadająca gałąź wybiła szybę w szynobusie relacji Zamość – Lublin, lekko raniąc motorniczego. W kolejnych 7 zdarzeniach przewrócone drzewa i konary spowodowały tylko niewielkie straty materialne w postaci uszkodzonych ogrodzeń oraz słupa i linii energetycznej – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Silne wiatry w Płoskiem uszkodziły ścianę domu jednorodzinnego. W Michalowie, a także na ul. Szopena i Strefowej w Zamościu żywioł zerwał dachy.

– Mając na względzie prognozę pogody na najbliższe dni, apeluję o unikanie w miarę możliwości parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów naszych domów i mieszkań drobnych i lekkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez podmuchy wiatru – podkreśla Szozda.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe