Droga o charakterze politycznym

  • 13.02.2020, 08:15
  • Daria Wróblewska
Droga o charakterze politycznym
Na sali sądowej nie doszło do ugody między urzędnikiem gminy Miączyn a sołtysem Poddąbrowy. Zgody nie było także podczas zebrania w świetlicy w Poddąbrowie. Wójt Miączyna wie swoje, a posłowie i mieszkańcy swoje.

Takiej reprezentacji w świetlicy w Poddąbrowie nie było. Oprócz wójta Ryszarda Borowskiego, przyjechali parlamentarzyści PiS Sławomir Zawiślak oraz Przemysław Czarnek, były wojewoda. Był też Janusz Brzozowski – członek zarządu  powiatu zamojskiego, Kinga Wasąg – sołtys Poddąbrowy i Ryszard Jaroni – przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" na terenie Gminy Miączyn.

Tematem spotkania była przede wszystkim droga gminna w Poddąbrowie, która miała szansę powstać, a nie powstała. Z inicjatywą jej budowy wyszła sołtys wioski Kinga Wasąg. Kiedy usłyszała, że są środki z Funduszu Dróg Lokalnych, zaapelowała do wójta Miączyna, aby złożył wiosek. Urzędnicy złożyli wniosek, a nawet dwa i wszystkie dotyczyły tej samej drogi. Oba zostały przez Lubelski Urząd Wojewódzki odrzucone. Jeden, bo został złożony po terminie, drugi, bo wójt nie uzupełnił dokumentacji mimo wezwania.

Sołtys wraz z mieszkańcami napisała skargę na urzędnika do wójta, oskarżając go o niedopełnienie obowiązków. Wójt przekazał pismo urzędnikowi, a ten poczuł się zniesławiony i skierował przeciwko wójt prywatny akt oskarżenia. Zdaniem wójta Borowskiego gmina nie dostała pieniędzy z przyczyn politycznych, on jest z PSL, a władzę w województwie dzierży PiS.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Daria Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antek
Antek 14.02.2020, 13:23
Wcale sie nie dziwie ze kasy nie chca dac. Trzeba bylo głosować na Woznice to poeniadze by byly.

Pozostałe