Tomaszów Lubelski: Rodzinne szachy w SP nr 2

• 15.02.2020, 07:03
  • wd
1 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lub. rozegrano V Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora tej szkoły. W szranki stanęło 30 dwuosobowych rodzinnych drużyn.

Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach: rodzeństwa i drużyny mieszane (osoba dorosła, dziecko). Nad rozgrywkami czuwali sędziowie Elżbieta Ryszard Żądło.

Zawody miały za zadanie integrować lokalne środowisko, ale jak to w grach bywa, nie brakowało rywalizacji. I tak, w grupie rodzeństwo zwyciężyli: Aleksandra i Paweł Gromkowie, drugie miejsce zajęła drużyna Dominika i Paweł Borek, trzecie Julia Kijko i Kacper Koper.

W klasyfikacji drużyn mieszanych pierwsze miejsce zajęły Małgorzata i Karolina Niedorys, drugie Emilia i Artur Sprzęczka, trzecie Stanisław i Robert Kot

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Trzy pierwsze  drużyny w każdej klasyfikacji oraz najmłodsza drużyna (Marcelina i Franciszek Kowalscy) otrzymały puchary. Słodką nagrodę niespodziankę dostała też najlepsza drużyna "mama i dziecko" –  Małgorzata i Karolina Niedorys.

V Rodzinny Amatorski Turniej Szachowy naprawdę łączy pokolenia. W tym roku najmłodszy uczestnik turnieju miał 5 lat, a najstarszy 69 lat.