Zamość: Angielski mają w paluszku

  • 15.02.2020, 06:14
  • ak
Zamość: Angielski mają w paluszku Znalezienie się w pierwszej dziesiątce nie było łatwe, bo do eliminacji przystąpiło ok. 700 osób
Martyna Pawluk, uczennica I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu wygrała X Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Uczelnię Państwową w Zamościu.

Do finału, który odbył się w czwartek, 6 lutego, zakwalifikowało się 25 spośród ok. 700 uczniów biorących udział w eliminacjach.

– Cieszę się, że w naszym regionie jest zdolna młodzież, która wie, czego chce i potrafi od siebie wymagać. Pod tym względem wszyscy, którzy uczestniczyli w konkursie są zwycięzcami. To ważne, że Państwo inwestujecie w siebie, w naukę i język, który może przydać się wam w każdym miejscu i w każdym momencie. Ta droga, którą postępujecie, jest odpowiednia i  należy was w tym wspierać. Staramy się to robić jako uczelnia – mówił rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski.

CZYTAJ TAKŻE: SPISALI SIĘ PO ANGIELSKU. WYNIKI DYKTANDA

– Od wielu lat biorę udział w różnego rodzaju konkursach języka angielskiego. Uważam, że dają one ogromne możliwości do rozwoju naszych umiejętności. Często korzystam z literatury, czytam jak najwięcej książek w języku angielskim, oglądam również filmy w tym języku – stwierdziła zwyciężczyni Martyna Pawluk.

Na drugim miejscu uplasował się Paweł Oleszek z III LO w Zamościu, a trzecie zajął Kacper Kudach z I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Poza nimi w pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Dominika Adamowicz (LO im ONZ Biłgoraj), Karolina Pawliszak i Adam Lasota (I SLO Zamość), Zbigniew Matyko (II LO w Krasnymstawie), Patryk Obszański (RCEZ Biłgoraj), Aleksandra Kudyba (LO im. ONZ Biłgoraj) oraz Wojciech Jasiński (I SLO Zamość).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe