Jeśli chorujesz, to nie pracujesz

  • 12.02.2020, 06:03
  • lew
Jeśli chorujesz, to nie pracujesz O nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego mówimy wtedy, gdy chory w jego trakcie pracuje lub wykonuje inne działania, które mogą wydłużyć powrót do zdrowia.
Niektórzy na zwolnieniu lekarskim pracowali, inni byli już zdrowi, a dalej przebywali na L4. Skutek finansowy kontroli zrealizowanych przez biłgorajski oddział ZUS to ponad 1,8 mln zł.

Odział ZUS w Biłgoraju ma pod swoimi skrzydłami mieszkańców powiatów biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego. W ub. roku jego pracownicy przeprowadzili prawie 6 tys. kontroli zwolnień lekarskich. 

– Chodzi zarówno o weryfikację, czy chorzy prawidłowo korzystali ze zwolnień, jak i sprawdzenie, czy wystawione zaświadczenia lekarskie były zasadne – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe