Zamość: Plan naprawczy w szpitalu działa

  • 13.02.2020, 15:50
  • AP
Zamość: Plan naprawczy w szpitalu działa
O 650 tys. zł zmalał dług w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Z informacji uzyskanej od Szczepana Jagiełły, kierownika Oddziału Komunikacji Społecznej Kancelarii Marszałka, wynika, że zobowiązania szpitala "papieskiego" na 30 listopada 2019 wynosiły 106 601 191 zł. W grudniu 2019 r. zmniejszyły się o 659 393 zł i na koniec roku wyniosły 105 941 798 zł. W szpitalu "papieskim" wdrażany jest plan naprawczy.  Przewiduje on m.in. dostosowanie pionów dyżurowych do ilości pacjentów zgodnie z posiadanym kontraktem, ograniczenie zatrudniania personelu stosownie do przyjmowanych pacjentów oraz wstrzymanie przyjęć nowych pracowników do przypadków niezbędnych, ograniczenie zatrudnienia emerytów i rencistów, obniżenie kosztów energii cieplnej i elektrycznej poprzez wykonanie termomodernizacji szpitala oraz wprowadzenie stref płatnych stanowisk parkingowych wokół szpitala.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zxc
Zxc 18.02.2020, 23:10
@Barbara.
Treść postu "Włacz myślenie" pokazuje że jeśli ktoś tu nie myśli to tylko Ty. Dyskusja to wymiana argumentów a nie rzucanie oklepanymi hasełkami.

Dlaczego za godzinę pracy lekarza pracodawca płaci 50 zł brutto. Bo lekarzy nie ma i jak pójdziw doktor pracować gdzie indziej dyrektor zamknie oddział. W prywacie ten sam doktor zarabia 360 zł za h. Poczytaj co piszą konsultanci o drenażu kadry szpitalnej przez poradnie. Jak ci ktoś za taką samą pracę lub lżejszą da 2x wiecej to robote szybko zmienisz.
Ile ostatnio zamknieto oddziałów szpitalnych w Polsce? Wszystkie z powodu braku lekarzy a nie braku pielegniarek, pań z administracji sprzątaczek czy obsługi technicznej. Ostatnio w gliwicach odszedł szef neurologii bo dostał 20000 tys za 160h pracy. W oddziale zostało 3ch lekarzy. Rodzaj zatrudnienia i warunki pracy do negocjacji.
Pensja w wielkopolsce? Oferty po 120zł za h dyżuru plus mieszkanie i samochód. Dla rezydentów dopłaty nawet po 4 tys za miesiac. I ty coś tu mamroczesz że to co w Zamościu to za dużo.
Czas sobie powiedzieć wprost LEKARZY JEST MAŁO. DYREKTOR ŁASKI NIE ROBI. Albo płaci wiecej niż w sąsiednich szpitalach albo zamyka interes i zwalnia otoczke. Pojęłaś czy masz jakieś pytania "myślicielko"
 barbara
barbara 17.02.2020, 18:16
zxc włącz myślenie myślenie ma wielką przyszłość i nic nie kosztuje
zxc
zxc 16.02.2020, 19:14
Patrząc na komentarze - przez komunę większość ludzi zdurniała. Dohtor zarabia za dużo. Inni są ważni, ba nawet ważniejsi. Rynek mamy wolny nie podoba się jednemu i drugiemu to się zwolnij - a no jasne pracy nie znajdziesz bo na twoje miejsce już czeka kilku innych tak samo wykwalifikowanych (czy to księgowych, czy absolwentów prawa). Inna sprawa, że narzekający jedyne co w swoim życiu osiągnęli to najczęściej skończyli wydział gier i zabaw po czym swoją edukację zakończyli i wieczory spędzają w domku na oglądaniu kolejnego durnego serialu. Ile osób tu narzekających podniosło kwalifikacje w ciągu roku, aby rozmawiać z pracodawcą o podwyżce?. Dyżury drogie? - Poczytajcie ile kosztuje kurs na umiejętność lekarską np gastroskopię. To niejednokrotnie wydatek rzędu samochodu - i dohtor ma za darmo was leczyć bo to się wam należy. Pensje za wysokie? - na OPEC też narzekacie że paliwo jest drogie bo obniżają wydobycie?. W Polsce brakuje 50 000 lekarzy. Jak szpital nie da dobrej pensji lekarzy nie będzie i zwolni was bo sam przestanie leczyć - proste prawo wolnego rynku
Bartek
Bartek 16.02.2020, 11:37
Aha, dlug zmalał o jakies 0,6% w ciagu roku, tymczasem mimo tego, ze utnie sie personel, zr9bi płatny parking, nie wiadomo co jeszcze, nie polepszy się sluzba zdrowia, no pięknie :) kolejki jak byly tak beda, ale dług splacany haha, to kpina. Nie chodzi o zdrowie obywateli, a o ich pieniadze :)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.02.2020, 08:22
haha nagła informacja, że Dyrektor odchodzi (ucieka), a tu jakieś plany naprawcze. Nawet dziecko wie o co chodzi :P Sztuką być dobrym Dyrektorem i zarabiać, każdy głupi umie zadłużać, a najlepsze nawet pewnie za ten dług nie weźmie odpowiedzialności tylko podatnicy zapłacą.
Swoją drogą całe bagno związane ze służba zdrowia to gigantyczne pensje białego personelu. Jak system może funkcjonować jak lekarz bierze za dyżur tyle co zwykły pracownik za msc. Tu trzeba szukać kasy. Tylko, że oni to potężna grupa zawodowa i zawsze swoje wychodzą kosztem innych
Seba
Seba 14.02.2020, 08:43
Kto ci broni iść na dyżur i brać grubą kasę? Najlepiej po kursie wieczorowym.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.02.2020, 09:17
hehe dobre sobie. Zdaj sobie sprawę, że nie wszyscy mogą być lekarzami, bo system nie jest oparty nie tylko na służbie zdrowia baa wręcz jest wydatkiem Państwa.
Ludzie w wielu zawodach tak samo się kształcą jak lekarze i zarabiają marnie, bo tak to rynek i roszczenia ukształtowały. Można im zazdrościć mocnych związków, ale to nie zwalnia z tego, że można innego pracownika dyskryminować, a innego wychwalać pod niebiosa. Nie ma takiego odważnego aby tą grupę ustawił w tedy długi raz dwa by zniknęły
Mieszaniec
Mieszaniec 14.02.2020, 11:42
dobra, ale powiesz mi która grupa zawodowa jest niezbędna do dalszego funkcjonowania ? może zamiast 2 doktorów lepiej jest mieć 100 ekonomistów ?
mieszkaniec
mieszkaniec 14.02.2020, 12:07
Nic nie mówie o redukowaniu etatów czy kogoś ma być więcej. Tylko o dysproporcjach ekonomicznych które mają astronomiczny wpływ na daną jednostkę. Dlaczego lekarz ma zarabiać 20-30k jak osoba po studiach powiedzmy na stanowisku księgowej ma zarabiac 10x mniej. Coś tu nie tak
Do funkcjonowania wszyscy są potrzebni w jakimś racjonalnym stopniu, bo sobie wyobraź jak może taka placówka działać bez tej złej administracji czy nawet sprząteczek. Po prostu się nie da, a świat dziś się kręci, że lekarze i piguły to jacyś Bogowie.
Asd
Asd 18.02.2020, 23:20
Tak.ksiegowa i prawnicy. Dobry prawnik ma własna kancelarie i tłum petentów. Tylko niedojda siedzi na państwowym.
Księgowa? Dobra ma 150 klientó indywidualnych każdego kasuje na 150 zł i ma 22500/ mc - po co jej szpital?
W administracji naszego szpitala to wiekszośc po znajomości lub z nadania politycznego. I ty chcesz żeby zarabiali tyle co lekarz. To samo w rejestracjach i innych "wysoce" specjalistycznych stanowiskach. Na każde kilkudziesieciu chętnych. Tylko za to co dyrektor oferuje nie ma chętnych np naczyniowców.
...
... 16.02.2020, 16:05
Hehehe, ale jedni są bardziej potrzebni, a inni mniej. Nie porównuj lekarzy do księgowych czy sprzątaczek. Studia medyczne są jednymi z najtrudniejszych studiów jakie istnieją. A ludzie po jakichś pseudo studiach czy kursach muszą być nizej w hierarchii zarobków. Chcesz to proszę bardzo idź na studia medyczne, zostań lekarzem -> zobaczysz jak łatwo jest skończyć takie studia. Poza tym, we wszystkich zawodach zarabiasz od razu po studiach. Lekarz musi skończyć 6 lat studiów, potem rok stażu, potem 4-6 lat specjalizacji, dopiero potem zarabia pieniądze. ( Na specjalizacji 2 tysiące na rękę to nie są pieniądze godne zawodu lekarza, który jest odpowiedzialny za ludzkie życie)
Nowa
Nowa 14.02.2020, 08:15
Plan naprawczy to przydałoby się na SORZE, bo to co się tam wyprawia to jest kpina z pacjentów. Przyjmuje jeden lekarz a pacenci czekają po 6 godzin na przyjęcie.
K
K 14.02.2020, 08:00
Działa ?! Obcinając pensje pracownikom
?! To jest rozwiązanie ?! Nie stosowanie się do obecnych przepisów ?! Żałosne
Sebastian
Sebastian 13.02.2020, 16:24
Zatrudnianie emerytów i rencistów to przecież oszczędności dla szpitala, o co chodzi?

Pozostałe