Plebiscyt Piłkarski KT: Oto typy czytelnika

  • 13.02.2020, 06:00
  • Henryk Gleń, Różaniec
Plebiscyt Piłkarski KT: Oto typy czytelnika
Witam Szanowną Redakcję. Początek lutego, a więc wiadomo, że XX Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia 2019" powoli finiszuje. Jak jest popularny, niech świadczy fakt, że w tym tygodniu w placówce UPT, gdzie zaopatruję się w "Kronikę Tygodnia" został bardzo szybko wykupiony cały nakład.

Mam jednak zapas z wcześniejszych wydań. Przychodzę jednak do konkretów. Nie będę oryginalny i zagłosuję tradycyjnie na swoje środowisko, jak w większości robią to wszyscy typujący.

Pierwsza kategoria "DRUŻYNA ROKU" – Grom Różaniec. Znowu "powtórka z rozrywki", po jesieni drugie miejsce, u siebie forma stabilna, małe wpadki na wyjazdach. Jeśli na wiosnę uda się to poprawić, myślę, że pierwsze miejsce jest w zasięgu i wymarzona IV liga wreszcie do Różańca zawita. Wiąże się to oczywiście z finansami, ale myślę, że władze gminy nie będą bierne i jakoś pomogą. Uważa, że w pierwsze trójce "Grom" uplasuje się na pewno, zresztą któryś rok z rzędu.

Druga kategoria "DZIAŁACZ ROKU". Kupując "KT" z pierwszym kuponem oddałem głos na Roberta Kupczaka. Uważałem i nadal uważam, że była to właściwa kandydatura, działa on od wielu lat w "Gromie", poświęca dużo swego czasu, nawet bardzo dużo, wszystko społecznie, według mnie zebrałby dużo głosów. Nie wiem dlaczego wycofał swoją kandydaturę. Trzeba to uszanować. Głos swój oddam na Tadeusza Padiaska, działacza "Błękitnych" Obsza. Znam go osobiście, często przyjeżdża na mecze do Różańca. Jest zapalonym kibicem.

Kategoria "MŁODZIEŻOWIEC ROKU". Głosuję na Wojtka Lisa. Ma 16 lat i powoli wkomponowuje się do składu. W kilku meczach znacząco przyczynił się do wygranych "Gromu", a w meczu w Majdanie Starym zdobył nawet bramkę na wagę zwycięstwa (3:2)

Kategoria "TRENER ROKU". Jak zwykle głos na Bogdana Antolaka. Tyle już lat, a on nadal jest trenerem i wyniki według mnie osiąga dobre. Polityka kadrowa, jaką prowadzi jest niewątpliwie słuszna, wprowadza młodych ludzi, którzy pochodzą z Różańca albo z pobliskich miejscowości. Armia zaciężna ograniczona jest do minimum. Wiadomo, że by być w czubie tabeli, musi być kilku doświadczonych i ogranych piłkarzy. Do czego prowadzi wymiana całej 11-stki, nie jeden już się przekonał na minus.

Kategoria "PIŁKARZ ROKU". Tu oczywiście głos na Kamila Kapronia. Uważam, że to jeden z najlepszych piłkarzy "okręgówki". Ma potencjał na grę w IV, a nawet w III lidze. Jak ważne jest to ogniowo "Groma", świadczą mecze, w których nie mógł zagrać. Jakość i płynność gry była wtedy znacznie niższa. Jeśli Kamil wiosną będzie w optymalnej formie, jestem pewien, że Grom powalczy o pierwsze miejsce w okręgówce.

Z wyrazami uznania wierny czytelnik

Henryk Gleń, Różaniec

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe