Tomaszów Lubelski: Kontener zamiast dworca

  • 11.02.2020, 07:44
  • m.
Tomaszów Lubelski: Kontener zamiast dworca Na razie podróżni w w Tomaszowie Lubelskim marzną i mokną.
Podróżni w Tomaszowie Lubelskim mokną na deszczu, ale to się zmieni.

7 lat temu właścicielem byłego PKS-u w Tomaszowie Lub. została lubelska spółka Wodrol. Deklarowała, że wybuduje dworzec autobusowy. Nie wybudowała i nie wiadomo kiedy to zrobi. Miasto znalazło rozwiązanie tymczasowe. Na dworcu busów postawi kontener, w którym podróżni będą się mogli schronić przed wiatrem i deszczem.

O budowie dworca mówiło się już w 2013 r., kiedy to lubelska spółka Wodrol kupiła od samorządu województwa majątek tomaszowskiego PKS-u. W miejscu starego dworca PKS-u  Wodrol miał wybudować nowy dworzec z kompleksem usługowo-handlowym. Aby inwestycja mogła ruszyć, miasto musiało jednak zmienić plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego śródmieścia. Chodziło o to, żeby terenowi dworca nadać nowe funkcje tj. zbudować dworzec z częścią usługową. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kurczak
Kurczak 22.02.2020, 11:14
Kiedy miasto powoła PKS bo niedługo to z tomaszowanie nie będzie dojechać do większego miasta. Czemu jest tylko jedno połączenie do Rzeszowa?
Daro
Daro 13.02.2020, 23:45
Ludzie zmuszeni są do jazdy samochodami przez wykluczenie komunikacyjne. Obecnie, każdy prawie na wiosce ma swoje auto, gorsze czy lepsze. Wystarczy spojrzeć, jak oblegany dworzec był jeszcze w latach 90. Teraz, to jest już tylko degrengolada.
Dghjjff
Dghjjff 14.02.2020, 08:46
Wykluczenie komunikacyjne jest, jak jeździ jeden przewoźnik na trasie, i za bilety liczy jak taxi. Ale kto bogatemu zabroni, i jeszcze ludzi ma za nic. Ale jeżdżą najczęściej ludzie biedni i młodzież do szkoły.
Róbta  co  chceta
Róbta co chceta 12.02.2020, 20:24
Miasto upadeł i to już koniec .Kontenery dla urzędników i macie co chcecie .
NEO
NEO 12.02.2020, 16:33
Spytaj się burmistrza kto był marszałkiem wi kto sie przyczynił do upadku i sprzedaży PKS w Tomaszowie i jaki mial w tym własny interes .... Chyba tym dawno powinno zająć się CBA ....
Jkjhgffg
Jkjhgffg 12.02.2020, 11:41
Kontener, może lepiej bombkę z ronda, ładnie by to wyglądało chociaż. Burmistrz nie jeździ busami, to co mu tam . Moim zdaniem do dworca powinni się dołożyć miejscowi przewoźnicy , co umią tylko kasę robić na biletach,jednorazowe bilety po tych wioskach to 8,5zł za 17 kilometrów. Ale jest sam na trasie to ceny sobie ustala jak chce. Zgadnijcie który to przewoźnik???
Komediant
Komediant 14.02.2020, 18:43
Haha woś kto inny
Homo sapiens
Homo sapiens 12.02.2020, 19:35
Ze wsi jedzie jednego dnia kilka osób do miasta plus jakieś tam miesięczne, bo uczniowie i weź z tego utrzymaj busa i pracownika. Bus = przegląd, ubezpieczenie i jakieś naprawy + pracownik i wyjdą Ci "kokosy". Do Zamościa jest taniej, bo każdym kursem jest praktycznie pełny bus stąd niższe ceny. Logiczne, myślenie nie boli xd
Tomaszowiak
Tomaszowiak 14.02.2020, 00:16
Czyżby ktoś z Convoya?
Ela34
Ela34 14.02.2020, 12:03
Ile kosztuje bilet w convoyu za 10 km????
Dario
Dario 13.02.2020, 17:22
Chyba pan busiarz się odzywa, kada za mala?
Podróżna
Podróżna 12.02.2020, 15:55
To według Pana za dużo a co mają powiedzieć te osoby co za 5 czy 8 kilometrów płacą 5.5 czy 6.5 to to jak nazwac
Tereska
Tereska 14.02.2020, 13:09
Ździerstwo, jaki to przewoźnik nie wstydź się. Chociaż się domyślam, pewnie. ***
Gdgjjj
Gdgjjj 12.02.2020, 18:15
To pewnie ten sam przewoźnik, im dalej tym taniej, bus do zamościa 5zł
Grzesiek
Grzesiek 12.02.2020, 11:18
Myślę że "kontener" sprawy nie załatwi. Pomijam fakt że prawie 20 tysięczne miasteczko stać na coś lepszego niż, kontener. Mieszkam tu 40 lat i jednak trzeba jasno powiedzieć że Tomaszów się zmienił.Nie możemy stawiać się obok większych miast bo nie mamy tu dużych zakładów pracy, spółek czy wielkiego biznesu. Skąd włodarze miasta mają mieć środki na takie inwestycje? Muszą wszystko pozyskać we własnym zakresie. Oczywiście są zaległości, ale powoli nadgonimy. Pozdrawiam wszystkich.
KASIA
KASIA 12.02.2020, 10:26
Pis czy nie Pis, zacznijcie rządzący robić coś dla ludzi.Nie tylko przed wyborami, ale już teraz. Pokażcie, że stać Was rządzących o lepszy byt i komfort normalnego człowieka.Miejcie trochę empatii i zróbcie coś w tym kierunku.
łuki
łuki 12.02.2020, 06:34
matoły jedne do roboty sie wziąść a nie narzekać. tyle lat rządów partii poprzedniej rozje..... wszystko reszte sprzedali za bezcen a teraz piszecie ze to pis😕
Rezystor
Rezystor 12.02.2020, 08:01
Gościu. A nasz burmistrz z PiS to ile lat już rządzi? Cztery? Zmień kanał w z tvpis na jakiś normalny i nie pisz głupot
Mieszkaniec powiatu Tomaszewskiego
Mieszkaniec powiatu Tomaszewskiego 11.02.2020, 21:35
Za pare lat nikgo tu nie zastaniemy z młodych ludzi patrzą w lewo patrząc w prawo żadnej przyszłości nie ma jeszcze jakby się coś tu działo owszem ale jak tu dworca porządnego nie ma to powodzenia życzę w rozwoju miasta a burmistrza życzę by prędko zmienili bo nie ma czym go chwalić na nic nie zasłużył ...
Nibyzewsialetugorzejjaknawsi
Nibyzewsialetugorzejjaknawsi 11.02.2020, 21:27
Jakie miasto taki dworzec... A i jaka władza takie miasto... BRAWO ŚWIETNY WYBÓR
Benedykt
Benedykt 11.02.2020, 21:22
Miastko umiera... żadnych zmian... żadnych postępów... sto lat za murzynami
Karolina mieszanka TL
Karolina mieszanka TL 11.02.2020, 21:28
Potwierdzam czysta prawda!
Natka
Natka 11.02.2020, 21:13
Taka sytuacja była do przewidzenia. Firma Wodrol swoją wiarygodność ma jaką ma, a sama sprzedaż dworca także podsiana była manipulacją, wycena całości była poniżej faktycznej wartości nieruchomości... Sam fakt stawiania kontenera tymczasowego świadczy o tym że nie prędko coś się ruszy z ewentualną budową nowego dworca. Kocham nasz region, ale przez to że mało młodych, ambitnych ludzi wraca i działa dzieje się to co się dzieje.
jachpot
jachpot 16.02.2020, 16:04
słuszna prawda
Arke
Arke 11.02.2020, 20:41
A czy niema jakichs prawnych instrumentow any tego PSEUDO WŁAŚCIELA wywlascic lub w jakis inny sposób przymusic do realizacji tego co mial tam zrobic? Kary finansowe ? Na koncu ostateczne rozwiaznie tematu .
John
John 16.02.2020, 16:16
Właściciela oceń po szpecącym wyglądzie nadpalonych krzewów i okien byłego dworca, które straszą od ubiegłego roku. Nikogo to nie obchodzi, chociaż to wizytówka miasta i jego władz.
Służby porządkowe uganiają się za przechodniami, którzy palą papierosy lub przejdą w nieoznaczonym miejscu aby wlepić mandat (widocznie mają z tego prowizję) a taki stan byłego dworca ich nie obchodzi, chociaż był on budowany również ze środków własnych PKS-u jak również dobrowolnych składek pracowników zbieranych przy pobieraniu wynagrodzeń.
Blanka
Blanka 11.02.2020, 19:14
Mieszkam w dużym mieście jakim jest Warszawa. Kiedy przyjeżdżam w rodzinne strony, to aż mnie trafia, że w Tomaszowie nie ma porządnego dworca i biedni ludzie często starsi, zchororowani muszą stać i czekać na byle jakie busy bo nie ma porządnych ławek. Może najwyższa pora żeby Pan Burmistrz ruszył w miasto, porozmawiał z ludźmi, zorientował się jakie mają potrzeby.Życzę sobie i wszystkim żeby polepszyło się w tym wzgledzie.
M
M 11.02.2020, 19:52
Schorowani, ale oprócz tego masz rację.
Abcd
Abcd 11.02.2020, 13:19
KONTENER, wstyd na tyle ich stać. Mają wszystkich daleko, a ludzie muszą jeździć busami, dzieci do szkoły.Ale liczy się kasa,busiarze swoje mają kasę, a ludzie niech mokną.
ymyerymdryu
ymyerymdryu 12.02.2020, 21:53
kontener brrrrrr komora gazowa
Angelina
Angelina 11.02.2020, 21:29
Zgadza sie
Jaro
Jaro 11.02.2020, 19:20
A dlaczego miasto ma finansować dworzec. Niech to zrobi Marszałek. Sprzedał poprzedni dworzec.
Tomaszów  minus
Tomaszów minus 11.02.2020, 12:31
Włodarze miasta ,powiatu nie jeżdzą z ludem busami ,PKS . Co ich to obchodzi że pada deszcz ,wieje ,nie ma gdzie się wy*** ,odlać . Tak wyglądają realia w praktyce PKS Plus .Co wam ludu ciemny trzeba jeszcze więcej obiecać od władz PiS ??? Stój i klnij na cztery strony świata .
Ziom
Ziom 13.02.2020, 08:58
Pytam ciebie, za czyją to sprawą, POrozwalane zostały wszystkie firmy w Polsce i w Tomaszowie?! Czy to nie przypadkiem "Balcerek" do spółki z "Bolkiem"?! Wielu z was ma krótką pamięć, najlepiej oczerniać tych którzy dzisiaj, starają się w jakiś sposób to wszystko odbudować.... Niestety nie ma takiej możliwości. To co było rozwalane przez dziesiątki lat, nie da odbudować się w przeciągu kilku lat. No ale cóż niektórych myślenie widać boli.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 11.02.2020, 12:09
W PRL na dworcu piło się wodę z sokiem z jednej szklanki dla wszystkich chętnych
Tomasz
Tomasz 11.02.2020, 11:31
Wp jeden kontener na dwa przystanki to smiech na sali, a drugi to od macochy 😂😆😅
tom aszówek
tom aszówek 11.02.2020, 11:25
Miastem rządzi PiS , a wygląda na anarchie i wielki burdel . Miasto w PRL było gospodarne ,w skali małych mistrz gospodarności . Wstyd i hańba na całą Polskę ,prezes Kaczyński nie jeżdzi PKS-e ...
Skromny
Skromny 12.02.2020, 08:04
Tępa strzało za jakich rządów wszystko wyprzedano i zrobione burdel POpaprańcu
Kaśka
Kaśka 12.02.2020, 12:17
A jakie stanowisko w tamtym czasie zajmował obecny burmistrz ? Czy aby nie wyżej niz dziś ? I co zrobił ?????????
Ziom
Ziom 13.02.2020, 09:09
Kto rządził w tych latach, całym woj. Lubelskim pytam? I co mógł zrobić burmistrz w takiej sytuacji? Obwodnica miała powstać w Tomaszowie... gdzie POwstała? Oczywiście w Biłgoraju - dlaczego? Na pytanie odPOwiedz sobie sama.
Pani
Pani 11.02.2020, 19:05
Przepraszam ale wcześniej inna partia rządziła bardzo wiele lat i nic nie zrobiła,chociaż nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej

Pozostałe