Ciary na murach Zamościa

  • 11.02.2020, 05:20
  • Agnieszka Piela
Ciary na murach Zamościa
Trzy dziewczyny plakatami chcą zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

 "Bił, aż zabił", "Stop obmacywaniu", "Nie jesteś sama sobie winna" – takie hasła można oglądać od tygodnia w Zamościu. Akcja przywędrowała do Polski z Paryża. Stoi za nią grupa "Plakaciary przeciw przemocy kobiet". W naszym mieście, jak mówi jedna z dziewczyn, mają jeszcze dużo do powiedzenia, a raczej do napisania.

 

 

 

Tydzień temu przechodząc przez bramę przy siedzibie orkiestry symfonicznej zauważyłam napis "TATO ZABIŁ MAME". Mocne – pomyślałam. Napis nie dawał mi spokoju. Potem spostrzegłam inne przy al. Jana Pawła II. Niektóre z nich były pozrywane, innym oberwano litery... kilkuletni syn znajomych przeczytał napis z bramy i zapytał czy to prawda, że tata może zabić mamę... Na koniec tygodnia ktoś zmazał dwie pierwsze litery zostało "bił"... 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lipa
Lipa 11.02.2020, 10:00
Do roboty niech się wezmą
Prawda
Prawda 11.02.2020, 13:32
Pustak jesteś, pewnie lejesz kobiety co?
Hermes
Hermes 12.02.2020, 13:34
Ja leje jak trzeba i facetów i baby a co?

Pozostałe