Zamość: Edukacja w autobusach. Pasażerowie oglądają spoty

  • 07.02.2020, 11:03
  • ak
Zamość: Edukacja w autobusach. Pasażerowie oglądają spoty Fot. KMP Zamość
Można wyglądać przez okno, ale można też rzucić okiem na monitor, obejrzeć film i chwilę się nad nim zastanowić. Tak jest w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu, których pasażerom podczas jazdy wyświetlane są spoty dotyczące bezpieczeństwa nakręcone przez zamojską młodzież we współpracy z Komendą Miejską Policji.

Na drogach powiatu zamojskiego nie jest bezpiecznie. Dość często dochodzi do wypadków.

CZYTAJ TAKŻE: POLICYJNE STATYSTYKI ZA ROK 2019: WIĘCEJ WYPADKÓW I WIĘCEJ OFIAR ŚMIERTELNYCH

Tylko od początku roku zamojska policja odnotowała już siedem wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Jeden z nich był tragiczny, zginął w nim człowiek, który został potrącony przez samochód, gdy przechodził przez ulicę.

CZYTAJ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK W PŁOSKIEM. ZGINĄŁ 64-LETNI MĘŻCZYZNA

Policja próbuje tym zdarzeniom przeciwdziałać nie tylko poprzez kontrole drogowe, ale również akcje edukacyjne. Efektem tych starań jest m.in. współpraca KMP Zamość z MZK. W ramach porozumienia w dziesięciu autobusach wyposażonych w ekrany emitowane są spoty profilaktyczne.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK NA ULICY LEGIONÓW. RENAULT POTRĄCIŁ PIESZEGO

– „Król na rowerze” dotyczy zachowania rowerzystów na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów, a „Patrz słuchaj i żyj” ukazuje skutki niewłaściwego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzięki tej inicjatywie pasażerowie komunikacji miejskiej mają możliwość obejrzenia wyreżyserowanych scen ukazujących skutki niewłaściwych zachowań na drodze – wyjaśnia Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Wierzy, że ta akcja wpłynie na wyobraźnię ludzi i spowoduje, że wysiadając z autobusu będą ostrożniejsi i bardziej rozważni.

CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK W BODACZOWIE. VOLKSWAGEN WJECHAŁ W PIESZEGO

Policjanci z zamojskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów, ostrożność, rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.

  • Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści są grupą najbardziej narażoną na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.
  • Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, zmniejszać prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
  • Kierującemu pojazdem nie wolno: wyprzedzać samochodów na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, omijać pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.
  • Kierujący ma także obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe dla rowerzystów.
  • Obowiązek odpowiedniego zachowania na drodze mają również niechronieni uczestnicy ruchu. A ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Pieszym nie wolno wbiegać na jezdnię znienacka, tuż przed pojazdem. Przez jezdnię trzeba przechodzić zawsze w miejscach wyznaczonych i po upewnieniu się, że wszyscy kierowcy zatrzymali się.
  • Piesi powinni pamiętać także o tym, że w miejscach, gdzie nie ma chodnika należy poruszać się poboczem lewą stroną jezdni.
ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kanar
Kanar 07.02.2020, 21:20
Jak oni Edukują Pasażeruw w tych Smierdzących i brudnych Pudłach - tymi Pudłami prawie nik nie jeżdzi
oprucz śmierdzacych i Spoconych Kanaruw

Pozostałe