Zamość: Chcecie wiedzieć, co wam grozi? Policjant odwiedził SP nr 8

  • 08.02.2020, 14:31
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Chcecie wiedzieć, co wam grozi? Policjant odwiedził SP nr 8 Fot. KMP Zamość
Policyjny profilaktyk z Wydziału Prewencji odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu. Asp. Dariusz Kuropatnicki w czasie spotkania poruszył tematy ważne dla każdego młodego człowieka. Mowa była o narkotykach i skutkach zażywania substancji odurzających, o przemocy rówieśniczej oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Policjanci z zamojskiej komendy podczas spotkań z młodzieżą stale przypominają o szkodliwości substancji psychoaktywnych, nie tylko tych nielegalnych, ale również tych, na których zakup mogą sobie pozwolić osoby dorosłe. Mówią również o skutkach przemocy rówieśniczej i zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci.  

Tego typu tematy były poruszane podczas spotkania, które odbyło się w tym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu. Asp. Dariusz Kuropatnicki - profilaktyk z zamojskiej komendy, w jasny i zrozumiały dla uczniów sposób mówił o skutkach społecznych, zdrowotnych oraz prawnych sięgania po narkotyki. Mówił również o innych zagrożeniach, które młody człowiek może napotkać na swojej drodze. Wspominał także o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Przypomniał, że osoby nieletnie nie są bezkarne i za swoje niezgodne z prawem czynny ponoszą odpowiedzialność przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Uczniowie w czasie spotkania byli aktywni, zadawali dużo pytań, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe