IX Zamojskie Dyktando zdominowali uczniowie z Biłgoraja

  • 06.02.2020, 08:30
  • ak
IX Zamojskie Dyktando zdominowali uczniowie z Biłgoraja Fot. UP Zamość
Lidia Gozdecka z LO im. ONZ w Biłgoraju, Jakub Trybalski z SP nr 1 w Biłgoraju i Maria Bojarczuk z III LO w Zamościu to troje mistrzów ortografii. Byli najlepsi w tegorocznej edycji Zamojskiego Dyktanda, organizowanego przez Uczelnię Państwową w Zamościu i II LO w Zamościu.

W eliminacjach tegorocznych zmagań wzięło udział ok. 500 uczniów szkół średnich i ósmoklasistów z całego regionu. Do finału, który odbył się we wtorek, 4 lutego zakwalifikowało się tylko 51 mistrzów ortografii. Poza Lidią, Jakubem i Marią w pierwszej dziesiątce znalazły się również: Agata Dudek, Emilia Mokrzycka i Otylia Kobielarz (LO im. ONZ Biłgoraj), Oliwia Adamczuk (Zespół Szkół w Grabowcu), Julia Czapka, Klaudia Dargiel i Natalia Jarząbek (LO im. ONZ Biłgoraj).

- Cieszę się, że ten konkurs, jak również inne organizowane przez naszą Uczelnię spotykają się z dużym zainteresowaniem młodzieży. To bardzo dobrze świadczy o uczniach, którzy chcą jak najlepiej wypaść w oczach swoich nauczycieli i mentorów, a także o nauczycielach, którzy chcą poświęcić swój czas, by uczniów przygotować. Pokazuje to, że dla jednych i drugich ważna jest przyszłość młodzieży i nas wszystkich. Najważniejsze to wzbudzić w młodych ludziach chęć do zdobywania wiedzy – mówił dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. 

 

- Ortografia jest potrzebna, mimo, że niektórzy mówią, że już niekoniecznie. Świadczy ona o wykształceniu człowieka, o tym, jakim posługuje się językiem. To dyktando zostało stworzone specjalnie przez polonistów II LO dla was, żeby odpowiadało waszemu postrzeganiu świata. Gratuluję wam wysokich umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim – mówiła Beata Chmura, dyrektor II LO.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe