Tomaszów Lubelski bez budżetu obywatelskiego?

  • 05.02.2020, 07:03
  • m
Tomaszów Lubelski bez budżetu obywatelskiego? Czy miasto rozdysponuje w tym roku pieniądze w Ramach Budżetu Obywatelskiego? Wkrótce się okaże.
To byłaby 6 już edycja Budżetu Obywatelskiego w Tomaszowie Lubelskim, ale być może jej nie będzie. Burmistrz Wojciech Żukowski zaproponował radnym podczas ostatniej, sesji, żeby inicjatywę zawiesić na rok.

Podjąłem decyzję, aby nie uruchamiać jeszcze procedury związanej z Budżetem Obywatelskim obecnej edycji. To wynika z analiz finansowych dotyczących budżetu miasta. Przypominam, że mamy cały czas rekordowe nakłady inwestycyjne. Chodzi też o sygnały dotyczące przyjętych procedur – stwierdził burmistrz Wojciech Żukowski.

Jak podkreślił burmistrz, sprawa rozstrzygnie się do najbliższej sesji. Radni podejmą decyzję, czy realizować Budżet Obywatelski w obecnym kształcie, czy zawiesić go na rok. 

Pomysł burmistrza poparł radny Józef Mazur, który jak podkreślił, realizację Budżetu Obywatelskiego obserwuje od początku, czyli od 6 lat. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe