Bitwa na LGBT

  • 04.02.2020, 05:39
  • Leszek Wójtowicz
Bitwa na LGBT fot. FB/Bart Staszewski Żółte tablice znikły tak szybko, jak się pojawiły. Ale zostały zdjęcia.
Treść napisu na tablicy mogła wprowadzać w błąd. Niektórzy myśleli, że to inicjatywa lokalnych samorządów.

Stołeczna prokuratura otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez lubelskiego aktywistę Bartosza Staszewskiego. Chodzi o publikacją zdjęć z tablicami "Strefa wolna od LGBT" przy znakach drogowych, w tym w Zamościu. Według członków Stowarzyszenia Młoda Prawica, nie można samowolnie stawiać znaków drogowych.

"Strefa wolna od LGBT" – napisy w czterech językach na żółtej tablicy przy znakach drogowych z nazwami kilku miejscowości, w tym m. in. Puław, Świdnika i Zamościa opublikował w styczniu w internecie lewicowy aktywista i organizator Marszu Równości w Lublinie Bartosz Staszewski. Miało to związek z przyjęciem w zeszłym roku przez niektóre samorządy deklaracji "przeciwko promowaniu ideologii LGBT". Taką deklarację w czerwcu ub. roku przyjęli m. in. radni powiatu zamojskiego. "Strefy Wolne od LGBT stały się faktem. Czas ruszyć w Polskę i sfotografować ludzi, którzy żyją, mieszkają i pochodzą ze stref, których jest już kilkadziesiąt w Polsce. Duże stalowe znaki, które w symboliczny sposób przymocowałem pod nazwami miejscowości to odpowiedź na symboliczne stanowiska gmin i powiatów. Cel? Pokazać osoby, których dotyczą, prawdziwych ludzi, których radni tak bardzo się boją. Pojadę do 36 miejscowości aby pokazać wam, że jesteśmy!" – napisał na portalu społecznościowym inicjator akcji.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 24.02.2020, 11:17
Bylem dumny, że jestem mieszkańcem Zamościa.A teraz mi wstyd.
Hetman
Hetman 06.02.2020, 12:23
*** ich
Tolerancja a Religia
Tolerancja a Religia 06.02.2020, 07:48
To LGBT niech stąd znika bo zaraz znowu ma cmentarzu będą się homoseksualiści całować czy co oni tam robili, bod stworzył ludzi żeby kiełbasa w bułkę pasowała a nie dwie frankfurterki w siebie albo bułki... szanujmy nasza wiarę i nie tolerujmy czegoś co jest nie wyobrażalne nie dorzeczne.
x
x 06.02.2020, 17:51
jak można nawiązywać do wiary i w tym samym zdaniu używać takich zwrotów jak „żeby kiełbasa w bułkę pasowała” ???
agata
agata 06.02.2020, 01:30
a tak swoją drogą ten makijaż jej nie pasuje, ładniej by wyglądała bez niego
Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy 05.02.2020, 00:09
Jezeli bedziesz miał sprawe w sądzie to ci mogę pomóc do czego to doprowadza lgbt, odezwij się na [email protected]
toleruje wszystko i wszystkich
toleruje wszystko i wszystkich 04.02.2020, 23:44
dla mnie to jest żałosne ludzie mają prawo do wyrażania swojej orientacji , religii itp oni nam nie narzucają swojej orientacji oni chcą po prostu normalnie żyć wiedz dla mnie takie tabliczki są żałosne to jest to samo jak by ktoś wam zabronił czegoś bo jesteście inni popierałam i popierać będę zawsze LGBT BO TO SĄ TACY SAMI LUDZIE JAK MY ciężko wam to zrozumieć to zamknijcie mordy i nie komentujcie .
kernel panic
kernel panic 05.02.2020, 13:44
Jesteście po prostu wieśniakami i smutnymi ludźmi. Żaden szczęśliwy człowiek nie miałby nawet chęci wypowiadania się pod tymi komentarzami. Od razu sprostuję wasze prostactwo - Nie nie jestem żadnym zboczeńcem ani homoseksualistą. Jestem normalnym człowiekiem, ale wasze argumenty przeciwko różnej orientacji seksualnej typu "zobaczymy co powiesz jak dziecko Cię spyta dlaczego dwóch mężczyzn całuje się na ulicy" są zwykłym buractwem, a wasza nienawiść w stosunku do tych ludzi to objaw niedowartościowania. Mi się nie podoba disco polo czy głupi ludzie a jednak istniejecie i trzeba was tolerować bo za głupotę nikt do więzień nie zamyka... Nawet pisać nie potraficie poprawnie mając słowniki w telefonach i komputerach. Wstyd po prostu do tego kraju zaprosić znajomych zza granicy!! Jak to możliwe, że władza promuje nienawiść w stosunku do drugiego człowieka tylko dlatego, że ma swoje upodobania... I tak właśnie będzie, że wyjadę do Niemiec, jestem programistą, zostaną z wami same wieśniaki i do Holandii sami będziecie palić wroty, chociaż znając życie już to robicie bo do niczego się nie nadajecie. Właśnie polityka w tym kraju nigdy się nie zmieni przez takich ludzi jak wy! Tu została sama spierd0lina. Ukraińcy zabiorą wam miejsca pracy i nara. Frajerzy... Wstyd się przyznawać, że jest się Polakiem.
Zamomscianin
Zamomscianin 06.02.2020, 09:09
W Piśmie św. jest informacja, że to grzech ciężki i nie będzie dla takiego zbawienia. A jeśli okaże się, że to naprawdę wiedza objawiona , to czy nie lepiej próbować się zmienić?! niż stracić szansę na życie wieczne?!!!
Mona
Mona 15.02.2020, 20:44
Zamoscianin, w pismie swietym jest tez napisane zeby pilnowac swoich a nie cudzych grzechow, czyt. pracowac nad swoja grzesznoscia a nie wytykac innym ich grzechy. Jest nawet scena " pyszalka" modlacego sie o to zeby nie byl taki jak inni... Pismo sw jasno I wyraznie rowniez podkresla ze kazdy z nas jest inny I mamy obowiazek akceptowac, szanowac I milowac drugiego czlowieka bez wzgledu na jego wyznanie, kulture, narodowosc, kolor skory, przynaleznosc spoleczna, preference seksualne itp. I to jest absolutna postawa prawdziwego chrzescijanstwa. Regularne bieganie do kosciola po to zeby po wyjsciu z niego z pogarda dzielic ludzi na lepszych I gorszych, I wyznaczanie stref wolny h od tych gorszych to nie chrzescijanizm. To hipokryzja.
tfu
tfu 05.02.2020, 12:14
lecz się psychopato
nie dla lgbt
nie dla lgbt 05.02.2020, 10:57
tolerujesz bo sam pewnie jesteś .... , niech sobie żyją , ale niech się z tym nie obnoszą po ulicach , niemasz zapewne dzieci , ja niewie jak bym się zachował gdyby mój dzieciak zapytał - tato czemu ci panowie się całują?
Ok bommer
Ok bommer 05.02.2020, 11:02
Przykry jestes, bo jak baba z chlopem sie liza to juz wszystko git wedlug ciebie? I gwarantuje ci ze ktokolwiek lizacy sie w ostentacyjny sposob na ulicy jest nie smaczny.
Pablo
Pablo 05.02.2020, 01:00
Tez pewnie jestes jednym z nich to wiedz ze nie masz glosu wiec sam zamknij morde i idz zrob dziewczynie loda
JECHAC Z NIMI DO SPODU !!!!
droga wolna nikt na sile nikogo nie trzyma do Holandii wyp********
Aga
Aga 05.02.2020, 10:30
Życzę Ci abyś miał dziecko LGBT inaczej będziesz rozmawiał
jagoda
jagoda 04.02.2020, 22:29
znalezli juz ludzi z LGBT??jak znalezli to co z nimi zrobią???ogrodzą?wywiozą?a co z rudymi?blondynami?grubymi?szczupłymi?też są inni ,wcześniej nikomu nic nie przeszkadzało a teraz szczucie jednych na drugich,ogarnijcie się ,czego się boicie
Tymon
Tymon 04.02.2020, 23:24
Obecna władza uwielbia dzielić ludzi
Bartek
Bartek 04.02.2020, 20:53
Nie jestem pewien ale na znakach drogowych nie wolno zawiesić nic co nie jest uzgodnione z zarządcą drogi. A i oni muszą kierować się rozp w sprawie szczeg warunków technicznych dot znaków drogowych. Niszczenie znaków drogowych jest chyba karalne.
super
super 04.02.2020, 19:33
Nie wiem o co tyle krzyku. Ważne jest to co kto ma w serduszku i tyle, nie powinno się przejmować rzeczami na które nie ma się wpływu. ¯\_(ツ)_/¯
Julka
Julka 04.02.2020, 16:28
Trochę za dużo już o LBGT. Tak naprawdę wszyscy mamy takie same prawa. I szukanie na siłę ataków których nie ma powoduje większą niechęć do nich. Przestańcie się afiszować na siłę a zacznijcie żyć a zobaczycie, że nikt nie będzie robił ataków na Was. Oczywiście zawsze się trafi jakiś kre...
Jednak ja już sama mam dość wszędzie LGBT jak wielce są krzywdzeni. Przez tyle lat żyliśmy obok siebie i nikt nikomu nie zabrania być szczęśliwym. Ważniejsze są problemy na świecie np. dzieci głodujące, bite i zostawione samym sobie. Dlatego może i LBGT zajęło się czymś dobrym a nie tylko ich orientacja i atakami niby na nich. Żyjcie kochani i dajcie żyć nam. Jest Was już tyle wokół nas, że prawie nikt nie zwraca na to uwagi. Kilka lat temu może i szokowalo ale teraz. My musimy Was zrozumieć bo to wasza sprawa a Wy szanujcie poglądy innych bo niestety nie uda się Wam narzucić całemu światu waszego poglądu.
Halina
Halina 04.02.2020, 16:18
NIE DLA LGBT!! DOBRZE ZE PIS RZĄDZI I NIGDY NIE POZWOLI NA TO! PRZEZ LGBT TYLKO CHOROBY SIĘ ROZNOSZĄ LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!!!
Antypisowiec
Antypisowiec 05.02.2020, 12:48
*** pis ich "wyznawców" i cale to smieszne lgbt
Twoja stara
Twoja stara 04.02.2020, 23:31
Matka zaluje twoja Halina, ze Cie z pizd... nie wyskrobała. Chorobe to Ty roznosisz brudzie.
Bartek
Bartek 04.02.2020, 20:19
Boże co za ciemnogród!!!!
Mądry człowiek
Mądry człowiek 04.02.2020, 19:28
*** się w łeb, niech ci z emerytury zrobią -500 i wtedy pogadamy...
Ja sam !
Ja sam ! 04.02.2020, 14:00
Mam pytanie do tych ,,mądrych" radnych, czy strefa wolna od LGBT dotyczy też księży i biskupów ?
Jarek
Jarek 04.02.2020, 13:47
Dziwnym jest to że tylko ludzie związani z lgbt zauważyli te tabliczki i zrobili sobie zdjęcia, to wygląda naszytą grubymi nićmi prowokacje.
cmd
cmd 04.02.2020, 13:46
won lgbt
xxx
xxx 04.02.2020, 16:01
Lecz się
Anka
Anka 04.02.2020, 13:29
Gonić tych podłych ludzi co nienawidzą drugiego człowieka, zesłać na jedna wyspę i niech tam się nienawidzą i zabijają nawzajem
Bush
Bush 04.02.2020, 14:46
Tu nie chodzi o nienawiść do osób o innej orientacji. Tylko o pajacowanie organizacji LGBT i wpychanie się przed szkiełko. zwykły obywatel nie zauważył nawet tych znaków. Niech każdy swoje fetysze trzyma w domu.
Tymon
Tymon 04.02.2020, 23:27
Tak? To dlaczego nacjonaliści mogą się afiszować i propagować swoją chorą ideologię na ulicach?
khorba
khorba 04.02.2020, 13:25
gonić to zwyrolstwo jak najdalej z tad żadnego lgbt z Zamosciu
Zzzzz
Zzzzz 16.02.2020, 13:55
Analfabetow ktorzy po polsku jednego zdania napisac poprawnie nie potrafia gonic z Zamoscia jeszcze przed LGBT
Aśka Es.
Aśka Es. 07.02.2020, 08:00
Khorba-co ty nieuku możesz o tym wiedzieć.Jesteś Polakiem?A ojczystego języka nie znasz.Tabliczka powinna być:strefa wolna od nieuków i analfaetów.
g
g 04.02.2020, 16:02
Pisać się naucz a później wypowiadaj
olaboga