Cztery osoby pod nadzorem. Na wypadek koronawirusa

  • 04.02.2020, 05:20
  • Leszek Wójtowicz
Cztery osoby pod nadzorem. Na wypadek koronawirusa Fot. pixabay.com
Czworo mieszkańców powiatu biłgorajskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym na wypadek zarażenia śmiertelnym koronawirusem. Wszyscy lecieli z Dubaju w samolocie z pasażerami z Chin.

Ustaliliśmy, że czworo mieszkańców powiatu biłgorajskiego, w tym dziecko, wracało 25 stycznia do kraju z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lotem przesiadkowym. W związku z tym, że na pokładzie znajdowali się pasażerowie z Chin, wszyscy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Troje jest pod obserwacją biłgorajskiego sanepidu, a jedna – z uwagi na miejsce pracy – poznańskiego.

– Osoby te są zdrowe i nie wymagały hospitalizacji – informuje Joanna Sarzyńska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Biłgoraju. – Mają zalecenie mierzenia dwa razy dziennie temperatury i przekazywania nam ewentualnych niepokojących objawów.

Więcej o tej sytuacji w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe