Pożar w Zawadzie. Ratowali dobytek i koty

  • 03.02.2020, 11:30
  • ak
Pożar w Zawadzie. Ratowali dobytek i koty Fot. KM PSP Zamość
Najpierw trzeba było ugasić ogień, później strażacy zaczęli szukać kotów, które znajdowały się w piwnicy objętego pożarem domu w Zawadzie. Wynieśli na zewnątrz trzy futrzaki.

Działo się to w piątkowe (31 stycznia) popołudnie. Strażaków wezwała do Zawady kobieta, która pod nieobecność właściciela opiekowała się domem. Kiedy jednostka z Zamościa dotarła na miejsce paliło się w kuchni, a cały dom był mocno zadymiony.

CZYTAJ TAKŻE: KOCIAK WPADŁ DO STUDNI. RATOWALI GO STRAŻACY

Ustalono, że wewnątrz na pewno nie ma ludzi, a w budynku może znajdować się jedynie pies i trzy koty. Strażacy odłączyli prąd oraz gaz i zaczęli gasić ogień.  Kiedy opanowali już sytuację rozpoczęły się poszukiwania zwierzaków. Niestety, pies nie przeżył, w piwnicy natrafiono jednak na wciąż żywe, choć podtrute kociaki. Wyniesiono je na zewnątrz, podano tlen i zwierzęta zaczęły normalnie reagować. Po całej akcji zostały oddane pod opiekę weterynarza. Stamtąd odbiorą je właściciele.

– Podejrzewamy, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej lodówki. Spaleniu uległy wyposażenie pomieszczenia oraz sprzęt AGD w kuchni. W działaniach trwających niespełna 2 godziny, wzięły udział: 2 zastępy z PSP oraz zastępy OSP Wielącza oraz OSP z Niedzieliska. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 40 tys. złotych – podsumowuje akcję mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe