Skazany na sztukę. Więzień z Zamościa nagrodzony w konkursie

  • 03.02.2020, 10:00
  • ak
Skazany na sztukę. Więzień z Zamościa nagrodzony w konkursie Fot. kpt. Paweł Palikot/ZK Zamość
Stworzył trzy rysunki i zdobył uznanie jurorów. Mężczyzna osadzony w Zakładzie Karnym w Zamościu zdobył pierwszą nagrodę w 28. Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Więziennej Bydgoszcz 2019.

W konkursie brali udział więźniowie z całej Polski tworzący literaturę, rękodzieło, a także prace wizualne. Mężczyzna osadzony w zamojskim ZK przygotował trzy rysunki przedstawiające zwierzęta. Zdobył za nie pierwszą nagrodę w swojej kategorii.

– Skazany jest samoukiem, rysuje od dzieciństwa. Obecnie ma możliwość rozwijania swojej pasji w pracowni plastycznej zamojskiej jednostki penitencjarnej. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał dyplom oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową – informuje kpt. Paweł Palikot z ZK Zamość.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe