Wygodniej w tomaszowskim ZUS-ie

  • 01.02.2020, 09:00
  • m
Wygodniej w tomaszowskim ZUS-ie Tak będzie wyglądała przebudowana sala
Rusza przebudowa sali obsługi klientów w tomaszowskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale jak zapewnia ZUS, interesanci będą obsługiwani w zastępczych pomieszczeniach na parterze budynku.

Obecnie w tomaszowskim ZUS-ie klienci są obsługiwani na stojąco, przy okienkach oddzielonych szybami, sala obsługi łączy się bezpośrednio z korytarzami. Brakuje poczekalni. To za kilka miesięcy się zmieni.

– Dotychczasowe stanowiska zostaną zastąpione zupełnie nowymi, przy których klienci będą mogli wygodnie usiąść. Pojawi się też strefa poczekalni ze stolikami, przy których interesanci będą mogli wypełniać dokumenty. W sali zamontujemy również klimatyzację, której do tej pory w tomaszowskim ZUS-ie nie było. Komfort obsługi klientów znacząco wzrośnie – zapowiada Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju. 

Do sali będą prowadzić przesuwne drzwi, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W pomieszczeniu zostaną wymienione sufity podwieszane, posadzki, meble oraz instalacje elektryczne i teleinformatyczne.

– Mimo przebudowy obsługa klientów w Tomaszowie Lubelskim będzie zapewniona przez cały czas. Będzie się odbywać w zastępczych pomieszczeniach, na parterze. Przepraszamy za niedogodności wynikające z remontu. Mamy nadzieję, że efekt prac wynagrodzi klientom tymczasowe utrudnienia – mówi Beata Prochowicz-Król, kierownik Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim. 

 – Po wejściu głównymi drzwiami do inspektoratu należy skręcić w prawo. Przedsiębiorcy i ubezpieczeni w ZUS-ie mają się udać do pokoju nr 114, w sprawach zasiłków do pokoju nr 111, a w sprawach emerytur i rent do pokoju nr 110.

 – Przebudowa sali obsługi to nie wszystko. Przed budynkiem tomaszowskiego ZUS-u pojawią się jeszcze dodatkowe cztery miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się w maju – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie Lubelskim.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe