Hrubieszów: Marek Kata zrezygnował, by powrócić

  • 30.01.2020, 07:00
  • par
Hrubieszów: Marek Kata zrezygnował, by powrócić
Marek Kata ponownie jest członkiem Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego. Ponad miesiąc temu zrzekł się pełnienia tej funkcji, bo zdaniem CBA jako radny naruszył ustawę antykorupcyjną. Zbyt późno zrezygnował z prowadzenia działalności gospodarczej.

W drugiej połowie grudnia 2029 r Marek Kata zrezygnował z pełnienia funkcji członka Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego. Rada tego powiatu obradowała w tej sprawie 19 grudnia i przyjęła rezygnację Katy. Za przyjęciem jego rezygnacji i odwołaniem z funkcji członka Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego głosowało 10 radnych, 1 głosował "przeciw", a 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Pod koniec listopada pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" o wniosku Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które domagało się odwołania radnego Marka Katy z funkcji nieetatowego członka zarządu powiatu. Jako powód podano naruszenie przepisów ustawy antykorupcyjnej. CBA uznało, że radny zbyt późno wyłączył się z prowadzenia działalności gospodarczej. Od wielu lat radny razem z żoną prowadzili w Hrubieszowie sklep wielobranżowy. Marek Kata wyłączył się z prowadzenia tej działalności o 9 miesięcy później, niż zezwalają przepisy ustawy antykorupcyjnej.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barciu z Jagiellonów
Barciu z Jagiellonów 02.02.2020, 15:56
Ha ha. Dobre. A jakąś wartość dodaną do funkcjonowania wnosi?

Pozostałe