Gm. Tomaszów Lubelski: Śmieci po nowemu

  • 31.01.2020, 06:10
  • wd
Gm. Tomaszów Lubelski: Śmieci po nowemu Za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny trzeba będzie płacić 16 zł, a niesegregowanych 32 zł za osobę miesięcznie.
W gminie Tomaszów Lubelski zmieni się sposób obliczania stawki za odbiór odpadów. Wzrośnie też znacznie ich cena. Rodziny 5-osobowe, które do tej pory płaciły 25 zł miesięcznie, będą płacić 75 zł.

Dotychczas w gminie opłata za zagospodarowanie odpadów obliczana była na podstawie wielkości gospodarstwa domowego. Gospodarstwa jednoosobowego płaciły 10 zł, dwu-trzy osobowe 20 zł, a 4-osobowe i więcej – 25 zł. 

Teraz będzie inaczej. I drożej. Za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny każdy mieszkaniec gminy zapłaci 15 zł.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe