Zmierzą ruch na drogach

  • 29.01.2020, 06:00
  • AP
Zmierzą ruch na drogach To nie radar, a wideorejestrator do pomiaru ruchu. Będzie tu cały rok! Łabunie ul. Zamojska
23 stycznia rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu. W 124 punktach woj. lubelskiego na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad umieszczono wideorejestratory. Badanie potrwa cały 2020 r. Wyniki będą znane w przyszłym roku.

Generalny Pomiar Ruchu odbywa się co 5 lat. We wszystkich punktach zostanie wykorzystana metoda wideorejestracji. Dodatkowo uzupełniać ją będą wyniki z automatycznych punktów pomiaru ruchu (około procent wszystkich punktów). W ramach badania przeprowadzonych zostanie 6 pomiarów nocnych i 9 dziennych.

Celem badania jest sprawdzenie natężenia ruchu m.in. samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, autobusów, rowerów i ciągników rolniczych. Pomiar ten jest jednym z podstawowych źródeł informacji o ruchu drogowym w Polsce, wykorzystywanych m.in. do realizacji zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem sieci drogowej. Badania te są również potrzebne przy pracach związanych z zarządzaniem ruchem, analizach środowiskowych, ekonomicznych oraz przy tworzeniu statystyk.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe