Gm. Sułów: Będziemy bronić naszej szkoły!

  • 28.01.2020, 12:03
  • Bogdan Nowak
Gm. Sułów: Będziemy bronić naszej szkoły! Fot. Bogdan Nowak - Będziemy bronić naszej szkoły - mówią Malwina Wyłupek i Daniel Chraplewski.
Na piątkowej sesji Rady Gminy Sułów przegłosowano zamiar likwidacji Szkoły Podstawowej w Tworyczowie. Samorządowcy tłumaczą to względami ekonomicznymi. Rodzice uczniów są tym oburzeni. Zapowiadają, że zrobią co się tylko da, aby placówkę obronić. Na razie napisali protest.

Spotkanie z wójtem w tej sprawie odbyło się kilka dni temu. Większość z nas wówczas dowiedziała się, że istnieją plany likwidacji naszej szkoły. Bo podobno gminy na jej utrzymanie już nie stać. Tak nam to wójt tłumaczył. To chyba jakieś nieporozumienie. Ludzie są tym wstrząśnięci i bardzo oburzeni – złości się matka ucznia SP z Tworyczowa.

 

Interes biznesowy

Bardzo rozgoryczona całą sytuacją jest Teresa Nawrocka, dyrektor SP w Tworyczowie. 

CZYTAJ TAKŻE: RODZICE KONTRA WÓJT W GMINIE JARCZÓW. CHODZI O SZKOŁY

 – Trudno jest mi to nawet komentować. Chodzi o dobro dzieci. Ono jest zagrożone. To jest smutna informacja dla całej naszej społeczności. Z tej placówki korzystają trzy pokolenia mieszkańców. Są tam organizowane spotkania, uroczystości. Jak można tak ważne miejsce niszczyć? - pytała dyrektor.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To ja
To ja 11.02.2020, 20:54
Jak mozna mowić. Zamykamy szkołę bo budżet gminy tego mie wytrzyma. Nie mozna oszczędzać na edukacji dzieci można zrezygnować z innych inwestycji ale nie z edukacji w bezpieczmej czystej szkole. Z likwidacji szkoły nie bedzie żadnych oszczędności tam będzie inny BIZNES NIEWYPAŁ ktory nie przyniesie zadnego dochodu gminie. Ostatnio moja babcia powiedziała "to nasza szkoła my ją budowalismy wozilośmy moteriały na budowę z nadzieją że bedzie nam służyć wiekami dzwigaliśmy cegły skóra na rękach była poraniona nocami to robiliśmy bo w dzieñ każdy miał inne obowiązki" ROZPŁAKAŁA SIĘ. Panie wójcie to jest serce tych ludzi ta szkoła jest częścią zycia tych ludzi niech Pan poszuka oszczędnosci w innych inwestycjach. Niech gmina zwolni "nie od razu Warszawę zbudowali"
Obserwator
Obserwator 09.02.2020, 10:20
Piękne słowa tutaj padają...szkoda że wójt robi co chce a radni jak te cielęta nic nie robią ...nic nie mówią...boją się? Czego ? Zarówno pan wójt jak i radni zostali WYBRANI przez ludzi i dla ludzi...nikt nie został namaszczony dożywotnio na swoim stanowisku... Jak by miał trochę honoru to zastanowił by się nad tym co należy zrobić...Mieszkańcy walczą o szkołę w Tworyczowie... mają do tego prawo...tak samo zachowali by się mieszkańcy Michalowa...i szczucie jednych na drugich ma tylko na celu osiągnięcie zamierzonego celu...
Zly
Zly 08.02.2020, 16:09
Nieh posciaga podatek rolny z duzych gospodarstw pzez skarbowke a nie bedzie im umazal bo kredyty maja kazdy w tyh czasah ma a z pikusiow odrazu na konto siada skarbowka pare tysiecy by sie pojawilo na kacie
Xxx
Xxx 08.02.2020, 12:18
Z Wójta jest *** i tyle. Gmina zadłużona a on widzi tylko nowe inwestycje. Zastrasza pracowników gminy i daje łapówki za poparcie likwidacji.
Panie Wójcie referendum w drodze!
Lis
Lis 08.02.2020, 21:26
Obyś miał rację Gmina, mieszkańcy i pracownicy (nie mylić z mało rozgarniętą skarbniczką którą wianuje 115000zł rocznie) drugiej kadencji nie wytrzymają
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 07.02.2020, 21:17
Obrońcy mówią o wilkim biznesmenie Wojcie ale przy poborach największych na jego stanowisku zajmuje pierwsze miejsce w Województwie. A Gmina w Powiecie jest na ostatnim miejscu. To jaki to biznesmen. Chyba taki jak kilka lat temu otwozyl sklep w Szczebrzeszynie i na rynku utrzymał się tylko kilka miesięcy zamknął sklep. Ale może jeszcze Gmina wytrzyma do końca kadencji bo dłużej nie da rady.
Aa
Aa 05.02.2020, 07:56
Maokazje podnieść wszystko powie , że wszystko przez szkołę w Tworyczowie i po temacie a nie przez bezsensowne decyzję !!! A z resztą co to jego pieniądze ludzie zapłacą!!!!
Pp
Pp 04.02.2020, 19:36
Bardzo dobre wyliczenia marnowania pieniędzy ale jest z czego bo śmieci gmina podniosła w tym roku tylko 41%.I straszą dalszymi podwyżkami. Wójt jest super biznesmenem w podwyzkach
Zenada
Zenada 07.02.2020, 17:09
Wszędzie podnoszą ceny śmieci... bezwartosciowe argumenty.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.02.2020, 10:07
W Zamościu juk kilka spotkań było aby podnieść ceny śmieci i jakoś nie podnieśli dalej dyskutują z mieszkańcami a u nas to wójt wszystko ustala za pomocą swojej nadwornej rady.
CBA
CBA 07.02.2020, 18:19
O rodzina Wójta się odezwała
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.02.2020, 16:11
W tym roku 41% a pół roku temu 69% razem w ciągu kilku miesięcy 136%
Mieszkaniec zatroskany
Mieszkaniec zatroskany 04.02.2020, 15:37
Proszę aby Wójt zaczął oszczędzać i zaczął s się zastanawiać gdzie topi nasze pieniądze. Nie pochwalił się na sesji że na plany plaży wydał 70 000,00zl i plaży nie będzie. Na projekt na targ wydał kasę ale nie chcą się przyznać. Teraz poszły dokumenty na odrolnienie działki chyba będzie to kosztowało ok 160 000,00zl.l dlatego brakuje pieniędzy na sprawy potrzebne. Te pieniądze są wyzucone w błoto. Gdyby był dobrym biznesmenem i pracował na te pieniądze to by 100 razy się zastanowił nad głupimi decyzjami.
Gfr
Gfr 02.02.2020, 14:44
Ci co dużo wiedzą to się boją ze wójt się zemści albo z roboty wyżuci
Baham
Baham 02.02.2020, 11:41
Czytam te komentarze i jest tu duzo dla cbśp niech policja antykorupcyjna sprawdzi wójta i jego inwestycje na gminie i bedzie wszystko jasne, niech ktoś ich powiadomi a oni zrobia robote
Abc
Abc 02.02.2020, 10:04
Napchac dzieci wójta to trzeba będzie pół gminy sprzedać aby im było dobrze a resztę mają w d... e *** buraki
azs
azs 02.02.2020, 09:15
Jak ludzie głupio wybierają radnych gminnych,do kogo pretensje,do siebie samych.Obsada nauczycieli w każdej szkole jest za duza na liczbę dzieci uczących się.
Absolwentka :)
Absolwentka :) 01.02.2020, 23:28
Jakiego wójta żeście se wybrali ,takiego macie ... ze szkoly nic nie ma a z domu seniora pewnie beda jakies korzyści wiec on wie co robi. Kij z dziećmi. Ważne dla niego żeby w swoja *** pchać. A o dzieci niech sie rodzice martwią. Może do zamoscia karze wozić jeszcze takie małe groszki? Bazeuman pier.....y.... KPINA !!!!
Leon
Leon 01.02.2020, 21:43
Wójt w tym roku rozbuduje szkołę w Sułowie a za rok zamknie szkole w Michałowie ciekawe co radni z Michałowa wtedy zrobią???
Bezrobocie
Bezrobocie 02.02.2020, 20:46
Ludzie na wsi nie macie chyba co robić. Nudzi Wam się to wypisujecie głupoty. Lepiej weźcie się do roboty.
Brr
Brr 04.02.2020, 16:43
A co tu mają do rzeczy czy ludzie są ze wsi czy z miasta? Na wsi ludzi inteligentnych nie brakuje albo chociaż takich co czytac i liczyc potrafią. Najlepiej siedzieć cicho i nie przeszkadzac.l" madrym"
Sąsiad
Sąsiad 01.02.2020, 17:27
Rada gminy dała d... i tyle w temacie bo wójt sam nie może podjąć takich decyzji. Pomysł może być jego ale sam szkoły nie zamknie. Macie przykład niedaleko. W czernięcinie też wójt chciał zamknąć szkole, tak mu przyszło do głowy. Nie udało mu się zrealizować tego pomysłu. A co więcej wójtem już nie jest. Wójt sam nie rządzi, reprezentuje gminę , zatwierdza decyzje ale sam ich nie podejmuje. To że wasz wójt ma łeb do interesów i umie się uposażyć to już inna sprawa.
Xyz
Xyz 01.02.2020, 14:58
A to ciekawe co tu piszą, jak można robić zakupy dla gminy w firmie żony, jak można przeprowadzać remonty firmą żony na terenie gminy i gro transportu wykonywać ciągnikiem zakupionym za dpłaty unijne rolnicze, jeśli to prawda to ładne rzeczy tam się dzieją
Odpowiedz
Odpowiedz 07.02.2020, 22:28
Tego nie można robić!
Mieszkaniecc
Mieszkaniecc 30.01.2020, 16:45
Wójt planuje w miejscu szkoły dom seniora?! To jest kpina!!!! Szkoła niech zostanie szkołą a seniorem zaopiekuje sie jego rodzina!!! Panie wójcie osmiesza sie pan przed mieszkańcami.
Tak
Tak 02.02.2020, 20:52
Zlikwidować szkołę skoro trzeba do niej dokładać dzieci mają gdzie sie uczyć. I oczywiscie lepiej zainwestować niż budynek ma marniec jak w innych miejscowościach. Dom seniora to super pomysł.
Jaja
Jaja 30.01.2020, 05:53
Wystarczy zobaczyć radę gminy na sesji rady wszyscy siedzą jak cielęta ani be ani me,, jak by ich wójt na te stanowiska wybrał (oprócz jednego radnego z 14)
Jolka
Jolka 03.02.2020, 23:50
Możemy wam Kowalika ze Szczebrzeszyna porzyczyc na jednej sesji zrobi taka robotę że Bulak zawału dostanie.
ABC
ABC 04.02.2020, 08:54
Ok Jolka dawaj jak się spotka z Adachem to momęt posprzątają takich nam trzeba a nie ci nasi radni wszystko 15 " za" i jedziemy dalej nikt o nic nie pyta i tak to idzie!!!!!!
ABC
ABC 30.01.2020, 07:03
To nie radny a sołtys, więcej takich!
Jaja
Jaja 30.01.2020, 08:20
Ooo jeszcze lepiej,, czyli wszyscy radni to cielęta
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.01.2020, 19:46
Narodzie gminy Sułów obudzcie się!!!
Nasza gmina jest zadłużoną ponad 8 ml zł
Szkoła w Tworyczowie została wyremontowana z funduszy europejskich .
Wiec przez 5lat nie można jej sprzedać lub wynająć. Wójt myśli zrobić dom seniora ,wiadomo na wsi nie zda to egzaminu i w tedy nasze władze gminne wepchną nas w takie długi że ode chce się tutaj mieszkać.
Odbije się to nie tylko na Tworyczowie ale na całej gminie. Może gmina Sułów jeszcze przestać istnieć .
Absolwentka
Absolwentka 01.02.2020, 23:31
A kto tych długów narobił niby ??? :D mieszkancy ? Nie wydaje mi sie . Tylko te bałwany co tym wszytkim operują.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.01.2020, 21:15
Za poprzedniego wójta gmina Sułów miała byc już likwidowana i przyłączona do innej gminy i jakoś tyle lat funkcjonuje. Jeśli chodzi o zadłużenie to sąsiednie gminy są z wiekszym problemem
Bezstronny
Bezstronny 03.02.2020, 10:27
Kto rozpuszczał takie fałszywe informacje - chyba ówczesna opozycja tzn. obecna władza;))
RODZIC
RODZIC 29.01.2020, 13:56
Największy biznes gminy to budynek odnowiony i wyremontowany bo gdzie jest sens malowania klas jak za ścianą wójt oznajmia że zamyka szkolę. To nie oszczędności zadecydowały o losach tej szkoły więc nie ma co tego komentować. Przypniemy się do niej łańcuchami jak będzie taka potrzeba!!!

Pozostałe