Matkobójca z Biłgoraja musi się leczyć

  • 28.01.2020, 10:18
  • Leszek Wójtowicz
Matkobójca z Biłgoraja musi się leczyć Do tragedii doszło w maju ub. roku na os. Stefana Batorego w Biłgoraju.
Z opinii biegłych psychiatrów wynika, że w chwili popełnienia zbrodni podejrzany był niepoczytalny.

Podejrzany o zabójstwo matki i usiłowanie pozbawienia życia ojca 24-letni Daniel S. z Biłgoraja nie pójdzie do więzienia, ale trafi na leczenie do zamkniętego szpitala psychiatrycznego.

Z wnioskiem o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym wystąpiła do sądu 27 stycznia Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Dlaczego? 

– Bo z uzyskanej opinii psychiatryczno-psychologicznej wynika, że podejrzany w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był niepoczytalny, a więc miał zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynów i pokierowania swoim postępowaniem – informuje Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe