Zamość: Dzielnicowi penetrują miasto. Szukają bezdomnych

  • 27.01.2020, 12:00
  • ak
Zamość: Dzielnicowi penetrują miasto. Szukają bezdomnych Fot. KMP Zamość
Wielkich mrozów nie ma, ale nocami temperatura powietrza spada poniżej zera. Dlatego zamojscy dzielnicowi regularnie odwiedzają miejsca, w których mogą pomieszkiwać bezdomni. Chcą chronić takie osoby przed zamarznięciem.

Policjanci podczas służby zaglądają m.in. na klatki schodowe i działki, do pustostanów i piwnic. Jeśli kogoś w tych miejscach spotkają, namawiają, by bezdomni przenieśli się do noclegowni. Informują też, gdzie można szukać pomocy i wsparcia.

Policjanci składają również wizyty tym, którzy mają gdzie mieszkać, ale są samotni i mogą nie radzić sobie w samodzielnym życiu. Zwracają też baczną uwagę na osoby nietrzeźwe, zwłaszcza te, którym zdarza się przysnąć na jakiejś ławce albo przystanku. Nawet kilka godzin spędzonych na niewielkim choćby mrozie może mieć tragiczny finał.

Mundurowi apelują też do mieszkańców Zamościa o przekazywanie informacji o każdej niepokojącej sytuacji. Wystarczy wówczas zatelefonować na nr alarmowy 112. Nasza reakcja może uratować komuś życie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe