Biłgoraj: Malowali Van Gogha. Wychowankowie MDK nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

  • 27.01.2020, 07:18
  • ak
Biłgoraj: Malowali Van Gogha. Wychowankowie MDK nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie Fot. MDK Biłgoraj
Coraz więcej nagród na koncie artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wychowankowie zajęć prowadzonych przez Irenę Oręziak-Kupczak i Annę Świce zdobyli nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty – Vincent Van Gogh” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Na tegoroczną edycję konkursu napłynęły aż 1992 prace plastyczne ze 174 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Młodzi artyści tworzyli je w technikach: malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba.

Wśród laureatów znalazła się spora grupa młodzieży z biłgorajskiego MDK. W kategorii malarstwo, collage, batik & techniki własne nagrodzeni zostali podopieczni Ireny Oręziak-Kupczak z grup „Fantazja” i „3 D”: Gabriela Ciosmak, Martyna Grabias, Wojciech Grum. Wyróżnienia otrzymały zaś: Rozalia Markowicz, Gabriela Dąbrowska, Faustyna Kaczor, 
Zuzanna Markowicz oraz Olga Kurys, a do udziału w wystawie pokonkursowej zakwalifikowały się Hanna Senczyna i Aleksandra Pułapa.

Sukces osiągnęła również grupa młodych twórców z "Tęczowej Malarni" prowadzonej przez Annę Świcę. Nagrodzone zostały: Martyna Kniaziowska, Izabela Pogorzelec, Magda Czop i Julia Kuraś. Na wystawie znalazły się też prace Moniki Szklarz oraz Emilii Kapki.

Gratulujemy!

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe