Żeby senior był bezpieczny

  • 24.01.2020, 09:27
  • m
Żeby senior był bezpieczny
Jak nie dać się omamić oszustom, którzy często wybierają swoje osoby wśród osób starszych i jak się zachowywać, żeby ustrzec się przed niebezpieczeństwami na drodze. O tym m.in. mówili tomaszowscy policjanci podczas spotkania z seniorami w Suścu.

Policjanci z KPP w Tomaszowie, w ramach działań profilaktycznych pn. „Bezpieczny Senior”, spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu z tamtejszymi seniorami. Przede wszystkim chcieli uwrażliwić seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami. Tłumaczyli jak ustrzec się przed oszustami. Opowiadali o metodach, jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”, a także ostatnio często spotykanych fałszywych smsach. Instruowali seniorów jak postępować w przypadku zagrożenia.

Poruszono również problematykę bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli seniorom o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym i o podstawowych zasadach poruszania się pieszych. Na zakończenie spotkania, funkcjonariusze przekazali uczestnikom elementy odblaskowe.

 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe