Obsza: Warto się przebadać!

  • 22.01.2020, 12:59
  • m
Obsza: Warto się przebadać!
Panie z gminy Obsza mogą po raz pierwszy w tym roku na miejscu skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Ambulans, w którym będą wykonywane badania przyjdzie w piątek 24 stycznia

Mammobus stanie na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy. Od godz. 8. do godz. 12. panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań. Dlaczego akurat kobiety w takim wieku? Ponieważ to właśnie w tej grupie wiekowej notowany jest największy wzrost zachorowań na raka piersi. 

Pacjentki nie muszą mieć skierowań na badania. Wystarczy, że zgłoszą się na badania mając ze sobą tylko dokument z numerem PESEL. Wcześniej jednak powinny się zarejestrować, telefonując pod nr: 723 351 003 lub 723 351 002. 

Mammografia jest bezbolesna i trwa chwilę. Naprawdę warto się badać. Wcześnie wykryta choroba może być skutecznie leczona.

 

 

 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe