Aparat już działa

  • 21.01.2020, 13:41
  • m
Aparat już działa
Państwo sypnęło groszem, powiat trochę dołożył. Hrubieszowski szpital dostał aparat RTG. Po modernizacji pracowni RTG uzyskał zezwolenie na jego uruchomienie i stosowanie do celów diagnostyki medycznej.

Pod koniec ub. roku powiat hrubieszowski kupił i przekazał do użytkowania SPZOZ w Hrubieszowie nowoczesny aparat RTG. Było to możliwe dzięki 1 mln zł dotacji celowej z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Z własnych środków powiat dołożył 250 tys. zł.

Aparat RTG model Opera Swing to jednomodułowy, wielofunkcyjny, zdalnie sterowany zestaw rtg do bezpośredniej cyfrowej radiografii i fluoroskopii z płaskim panelem cyfrowym, wraz z dodatkowym wyposażeniem, stitchingiem oraz adaptacją pomieszczeń pracowni RTG

I choć odbiór aparatu odbył się 29 grudnia ub. roku, to aby aparat mógł pracować trzeba było zmodernizować pracownię RTG.

17 stycznia szpital otrzymał zezwolenie Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie na uruchomienie i stosowanie aparatu do celów diagnostyki medycznej. Szpitalna Pracownia RTG może już teraz całodobowo wykonywać badania obrazowe.


 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe