Karawana idzie dalej

  • 21.01.2020, 07:14
  • m
Karawana idzie dalej
Pod koniec sesji Rady Gminy Ulhówek atmosfera zwykle robi się gorąca. To za sprawą pytań, które wójtowi Łukaszowi Kłębkowi zadaje radny Daniel Wojnar. Gospodarz gminy uważa, że być może radny chce zająć jego miejsce i dlatego po trupach idzie do celu. Radny twierdzi, że zadaje pytania, bo nie tylko on ma wątpliwości...

Wątpliwości te dotyczą m.in. wykorzystania samochodów służbowych gminy. Radny zażyczył sobie, by wójt podał mu, ile kilometrów przejechały od 2015 r.: skoda fabia, ford transit i ford custom. 

 – Gmina jest zadłużona i trzeba oszczędzać. Tymczasem od mieszkańców otrzymywałem sygnały, że widziano te samochody w różnych dziwnych miejscach, o różnych porach, po godzinach pracy urzędu. Dlatego zadałem to pytanie. Sprawdzenie przebiegu pojazdu nie wymaga przecież wiele pracy. Wystarczy odczytać w karcie z jakim przebiegiem rozpoczął rok i z jakim go zakończył – tłumaczy Daniel Wojnar

Wójt w odpowiedzi na pisemne zapytanie odpowiedział radnemu, że temat ten był analizowany w latach 2014-2018 przez RIO. Kontrola nie wykazała nieprawidłowości. Dodał, iż "w skład kontrolerów wchodzą wybitni specjaliści z zakresu funkcjonowania samorządów", a "Pan radny Wojnar nie ma wykształcenia ani przygotowania w tych wymienionych zakresach dotyczących kontrolowania". Ostatecznie jednak, podkreślając jak wiele wysiłku to kosztowało, wójt podał, że skoda fabia w 2015 r. przejechała 34 822 km. Pozostałe informacje na temat przebiegu aut będą podawane w miarę możliwości. 

 

Kto za co odpowiada? 

Kolejne pytanie radnego wzięło się stąd, że pewien młody człowiek chciał sobie wyrobić po raz pierwszy dowód osobisty. Na stronie internetowej gminy sprawdził do kogo ma pójść, a potem tej osoby w urzędzie nie znalazł. Poskarżył się radnemu.

 – Część starych pracowników odeszła. Przyjęto nowych. Na stronie internetowej niczego nie zmieniono. Dlatego zadałem wójtowi pytanie o strukturę organizacyjną urzędu i zakresy obowiązków pracowników. W tej drugiej kwestii się nie wypowiedział, dlatego poprosiłem o zakresy obowiązków pracowników – tłumaczy radny Wojnar. 

Wójt wspomniane zakresy obowiązków dołączył do odpowiedzi na pismo Wojnara. Czy te dokumenty rzeczywiście były radnemu potrzebne?

 – Chodziło mi tylko o to, żeby każdy mieszkaniec mógł sprawdzić na stronie internetowej gminy, gdzie ma się udać, jeśli chce załatwić konkretną sprawę. I te informacje już uzupełniono – przyznaje radny.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 30.01.2020, 11:06
Polecam ostatnie posiedzenie rady.
Nw
Nw 30.01.2020, 19:21
I dalej karawana idzie dalej wójt święty pan wojnar wszystkiemu winien tylko kluby seniora i koła gospodyń a gdzie dobro dzieci w tej gminie sportowców którzy przynoszą dumę naszej gminie przecież to przyszłość jak wójt mówił
Nw
Nw 30.01.2020, 21:52
Na koniec roku,uczniowie sportowcy dostaną żel po prysznic jako nagrodę od Wójta jak 2 lata temu,
Mieszkanka
Mieszkanka 30.01.2020, 19:40
O tych się nie pamięta. A tyle było obiecane, przed wyborami, czekamy na realizację.
Nn
Nn 29.01.2020, 14:21
Ta cisówka cała śmierdzi i to bardzo bardzo
Zaimteresowana
Zaimteresowana 29.01.2020, 11:24
Jeszcze ponoć ciągnik do spółdzielni cisowka kupiono od pracownika UG ulhowek...śmierdzi to bardzo
Grzesiek
Grzesiek 29.01.2020, 19:20
To raczej prawda, a gdzie przetarg itd wszystkie procedury , jeszcze w dodatku od pracownika UG przecież to śmierdzi bardziej niż te pieniądze od starostwa na drogę ?? gdzie sa kontrole i kiedy będzie kres tej samowoli i czarnym sprawkom,
Zosia
Zosia 30.01.2020, 19:50
Przecież wójt tak bardzo ceni prawdę, ciągle to powtarza ?
mieszkaniec
mieszkaniec 27.01.2020, 17:48
sumując-"karawana jedzie dalej",i po krzyku.
Marcin
Marcin 27.01.2020, 18:53
Dokładnie tak pan wójt ma tylko swoje głupie hasła tak jak to " karawana jedzie dalej...." jak by sie tak zastanowić kto jest tymi psami które szczekaja bo obawiam sie że moze to ci którzy sa przeciw rządom tego pana i głośno mówią co myślą????
Wyborcy
Wyborcy 25.01.2020, 18:00
Brawo Panie Danielu! Tak trzymać! Wójt nie ma większego wykształcenia od Pana, a z kulturą względem Pana jest daaaaleko..... A reszta radnych siedzi jak na tureckim kazaniu.
Zatroskany Żerinki
Zatroskany Żerinki 25.01.2020, 18:26
Dokładnie tak jest, reszta radnych zamiast pomóc Panu Danielowi, który jako jedyny próbuje działać na rzecz gminy Ulhówek, potrafią jedynie przytakiwać Wójtowi, głupio się uśmiechają i na dietę czekają ??
mieszkaniec
mieszkaniec 24.01.2020, 19:12
sprostowanie ,są dwa podpisy "mieszkaniec", mój z godziny 20.18 z dn.23. 01, nie ma nic wspólnego z poprzednim , który przeoczyłem,za co przepraszam.
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2020, 20:18
z wpisów widać,że jest dwóch aktorów w tym teatrze," Wójt"i radny"D. Wojnar",pozostali to statyści-brawo.
Sylwia
Sylwia 24.01.2020, 20:42
To nie jest teatr,to jest rzeczywistość która Nas Wszystkich dotyczy!
Jarek
Jarek 23.01.2020, 21:24
I tu masz racje bo tak jest reszta rady uplątana układami z wójtem tylko mu przyklaskuja a jeden się nie dał i drąży tematy i żyje sprawami gminy a reszta paluszki wpie..... i poradnik rolniczy przegląda.
Sylwia
Sylwia 23.01.2020, 20:37
To się podpisz!I konwersacja będzie lepsza!
Kazimierz
Kazimierz 23.01.2020, 18:14
Szczyt zeby robić sobie wycieczkę 2 dniową do Starachowic i pytam sie po co ciekawe jakie koszty tego wyjazdu byly az strach pytać,??? I jeszcze ta sama śpiewka ze kluby seniora uwaza za wielki sukces drodzy obywatele tu Państwo wyłożylo niemalże cala kwotę więc jaka w tym zasługa wójta żadna, ale poczekajmy aż kasa od państwa się wyczerpie to i kluby upadną bo na basen gminy stać nie będzie , i mam nadzieję że owe 3 kluby będą miały kontrolę gdzie te pieniążki rozpływają się poczekajmy to zobaczymy co będzie jakąś bajeczke wojt sprzeda wyborcom ?
Katarzyna
Katarzyna 23.01.2020, 21:40
Dokładnie
Sylwia
Sylwia 22.01.2020, 17:55
Brawo dla Pana Wojnara,a komentarz pana ;Mieszkaniec;ze Pan Daniel jest debilem z Pisu to chamstwo.A ogladajac sesje rady gminy Ulhowek to widac w czym sie udzielaja nasi poszczegolni radni na ktorych glosowalismy
Ulh
Ulh 22.01.2020, 16:46
No przecież każdy to wie że służbowe samochody są po to aby odwozić gości po różnych imprezach, nie tak dawno w niedzielę bus strażacki stał obok walentino we wjezdzie i czekał na telefon...wójt jest arogancki, a poziom jego odpowiedzi względem drugiej osoby równy zero. Dobrze że chociaz jeden radny nie wlazi mu w d...
      Ania :-)
Ania :-) 22.01.2020, 00:53
Ktoś w końcu zadaje pytania brawo odpowiedzi obiecanki cacanki .....radość :-)
Katarzyna
Katarzyna 21.01.2020, 22:03
Pan Radny zadaje konkretne pytania, w odpowiedzi dostaje obelgi. Dosłownie, jeśli ktoś nie wierzy polecam obejrzeć sesję.
.
. 21.01.2020, 21:52
Jak można kogoś bezczelnie na forum obrażać i mówić jaki on to jest? Jestem przekonana, że to któryś z podwładnych tak pisze ?? Gdybyś się znał na przepisach i prawie to zapewne zmieniłbyś zdanie kto ma rację. Lepiej być za tym co kłamie krok za krokiem i mu w *** włazić. Błazen...
Mateusz
Mateusz 22.01.2020, 06:30
Skoro uważasz ze podwładnych to sie grubo myślisz, ale dobrze ze o tym wspominasz powołani dla pana wójta reż są zerem tez nie ma szacunku do nich wiec zachowaj swoje uwagi i wlacz sobie sesje rady gminy i pooglądaj jaki szacunek ma pan wójt ktory jak mu się uda to sie nie spóźni , ????
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.01.2020, 21:15
Pan radny Daniel W. to debil I baran z Pisu niech lepiej siedzi cicho I nie odzywa sie bo napewno na nastepna kadencje juz nie zostanie juz wybrany robi z siebie tylko posmiewisko
Ulh
Ulh 22.01.2020, 16:47
Mam nadzieje ze na następną kadencję to wójt nie zostanie wybrany
Koleś
Koleś 22.01.2020, 06:25
Ooo i to jest odpowiedz niech siedzi cicho jak reszta rady ktora nie ma zielonego pojęcia i lizie w *** jak może, weź puknij się i zastanów co piszesz przecież to sa same układy
Łukasz
Łukasz 21.01.2020, 20:16
Ktoś bardzo dobrze wymyślił żeby te pseudo rady ujrzały światło dzienne i każdy wyborca może włączyć i obejrzeć cyrk rady gminy Ulhówek , większość mieszkańców naszej gminy nie zdawała sobie sprawę co się na nich wyprawia a teraz czarno na białym jak nasz wójt totrzafi zgnoić niewygodną mu osobę . Kultury!!
Bartek
Bartek 21.01.2020, 20:03
Nie ciężko poznać, że radni tej kadencji nie mają bladego pojęcia... Po obejrzeniu sesji stwierdziłem, że nie znają się na wykonywanej funkcji.. Np. Uchwała o zapytaniach radnych... Piszą, że skarga P. Wojnara jest zasadna... A głosują przeciw... Brak jakiegokolwiek pojęcia...
Tomek
Tomek 21.01.2020, 16:57
Wielkie brawa dla Pana Daniela Wojnara, oczywiście jeśli ktoś pyta lub ma inne zdanie jak Wójt to jest od razu wrogiem ? według mnie Pan Daniel jest jednym z najlepiej przygotowanych radnych do sesji. Oczywiście Pan Wójt tradycyjnie odwraca kota ogonem zasłaniając się ze Pan Daniel jest nieprzygotowany. To absurd. Mam nadzieję że powolutku lód się kruszy ? życzę dużo cierpliwości dla Pana Daniela
Czytelnik
Czytelnik 21.01.2020, 16:33
Brak słów do Pana wójta. Stanowisko trzeba szanować.
 mieszkaniec
mieszkaniec 21.01.2020, 09:04
Brawo radny drążyć do dna
Maciek
Maciek 21.01.2020, 16:39
Tak jest Szanowny pan wójt zamiast odnieść sie do zadawanych pytań to stara się panu Wojnarowi udowodnić że ma braki w wykształceniu i jest nikim, a reszta radnych siedzi i sie glupio usmiecha wstydu nie macie!!!!

Pozostałe