Mają dość zafajdanego przejścia

  • 22.01.2020, 05:27
  • Mariusz Parol
Mają dość zafajdanego przejścia
Mieszkańcy Zosina mają dosyć brudu i smrodu i śmierdzących "niespodzianek" w okolicy. Sanepid nakłada kary, firma administrująca toaletami podniosła gminie Horodło ceny obsługi przewoźnych toalet. A wszystko przez podróżnych, którzy czekając na odprawę załatwiają się gdzie popadnie. Za rosnące koszty sprzątania po podróżnych ostatecznie płacą mieszkańcy. Mają tego dosyć.

Na przejściu granicznym w Zosinie odprawianych jest dziennie ponad 4,6 tysiąca podróżnych w obie strony, z czego połowa w kierunku wjazdowym na Ukrainę. Czasami w kolejce przed przejściem podróżni oczekują po kilkanaście godzin. Wtedy sytuacja w okolicy jest najtrudniejsza.

 – Pozostaje po nich morze śmieci i nieczystości pozostawionych po wielogodzinnym oczekiwaniu w samochodach. Mówiąc wprost, załatwiają się, gdzie popadnie. A to, co pozostaje w toaletach ustawionych przy przejściu, przechodzi ludzkie pojęcie. Brud, smród, nędza i ubóstwo – skarży się 49-letni mieszkaniec Zosina. 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polka spod granicy
polka spod granicy 23.01.2020, 19:46
Po prostu za mało toalet na taką ilość ludzi!Byłam tam 10 lat temu ale widać że nic się nie zmieniło!
Zenek
Zenek 22.01.2020, 12:39
To ludzie ludziom zgotowali ten los...
Bydło do obory...
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 22.01.2020, 10:29
Im dalej na Wschód, tym większy smród i bród
,,zasłyszane''

Pozostałe