Limit: minimum jeden bobas dziennie

  • 21.01.2020, 05:20
  • Mariusz Parol
Limit: minimum jeden bobas dziennie
6 lat temu za blisko 2,3 mln zł zmodernizowano porodówkę. Czy zostanie zlikwidowana? Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pogłoski o przymiarkach Narodowego Funduszu Zdrowia do zamknięcia kilkudziesięciu oddziałów położniczych w szpitalach w Polsce. Wśród placówek wymieniono szpital w Hrubieszowie.

Chodzi o małe porodówki, w których rocznie odbiera się mniej niż 400 porodów. Narodowy Fundusz Zdrowia uznał, że racji bytu nie mają porodówki, w których dziennie rodzi się mniej niż jedno dziecko. Jednocześnie NFZ zaznacza, że na wsparcie finansowe mogą liczyć te szpitale, w których rodzi się więcej niż 400 dzieci rocznie. Z tego wynika, że najmniej rentowne porodówki skazane są na likwidację.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Luk Spy
Luk Spy 21.01.2020, 17:07
Szpital powinien zachęcać kobiety do rodzenia w ich placówce. Takie praktyki są często stosowane w innych miastach.
Doradca
Doradca 21.01.2020, 10:53
W Hrubieszowie zostaje ze względu na bliskość granicy państwowej.

Pozostałe