Zamość: Sprzątaj po psie. Woreczki są za darmo

  • 17.01.2020, 10:12
  • ak
Zamość: Sprzątaj po psie. Woreczki są za darmo Fot. UM Zamość
Świetna inicjatywa Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość oraz zarządów zamojskich osiedli. Chcą zachęcić właścicieli psów do sprzątania po pupilach. Rozdają darmowe woreczki na odchody zwierzęce.

Specjalne "zestawy porządkowe" można odbierać w siedzibach zarządów osiedli. Później należy ich używać, a zebrane psie kupy wrzucać do pojemników na odpady komunalne.

Urzędnicy przypominają właścicielom czworonogów, że sprzątanie po zwierzakach jest obowiązkiem. Jeśli ktoś się z niego nie wywiąże, powinien liczyć się z mandatem.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 17.01.2020, 11:35
a co na to Greta Thunberg?
Mieszkanka z poprzecznej
Mieszkanka z poprzecznej 17.01.2020, 11:16
Obowiązkiem! Tylko że większość tego nie robi,nie sprzątają po swoich psach, pies się załatwi i jak gdyby nigdy nic właściciel odchodzi ze swoim pupilem. W Zamościu na poprzecznej jest pełno takich min trawniki wyglądają jakby to była kuweta dla nich.
Mieszkanka
Mieszkanka 17.01.2020, 11:59
Nie tylko tam, a nawet jak się sprząta po swoim czworonogu to niektórym przeszkadza, że woreczki wrzuca się do smietnika...
Jr
Jr 17.01.2020, 20:25
Wlasnie to, sprzatasz a wytykaja ze nie ten smietnik. Powinny byc na kazdym osiedlu przeznaczone do tego smietniki i by bylo po problemie. Ale lepiej dac za darmo worki bo 3 zl to majatek.
a o
a o 17.01.2020, 16:43
jest dokładnie tak jak mówisz, co więcej sprzątasz, a "stara wredna baba" jeszcze za tobą wykrzykuje - to standardowa procedura w okolicach Wiejskiej

Pozostałe